Filtrele

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

32 32
Filtreyi Gizle
Filtreyi Göster
25x35 Koruyucu Malzeme Kullan
25x35 Koruyucu Malzeme Kullan
Tükendi
03 T048-34
25x35 Koruyucu Malzeme Kullan
TÜKENDİ

25x35 Güvenlik İçin Kullan / Use For
25x35 Güvenlik İçin Kullan / Use For
Tükendi
25x35 Kalıp Arasına Elinizi Sokmayınız
25x35 Kalıp Arasına Elinizi Sokmayınız
Tükendi

El Koruma Uyarı Levhaları ve Çeşitleri

Çeşitli tehlikeli sayılabilecek iş sektörü mevcuttur. Çoğunlukla büyük alanlarda ve işçi sağlığı tehdit edebilecek düzeyde olabilmektedirler. İşin yoğunluğu nedeni ile ya da bölüm değiştiren işçi için takibi zor olabilmektedir. İş sağlığını önemseyerek, çalışana zararsız bir iş ortamı oluşturmak amacı ile fabrika ve çok tehlikeli kimyasal üretim, boşaltım alanlarında levhalar ile yönlendirilme yapılmaktadır. El koruma uyarı levhaları aynı mantık için ürütülmüş iş sağlığı önemsenmek amacı ile tehlikenin olduğu ortamların çalışanı uyarma amacı ile işletmede bazı gerekli bölgelere asılmaktadır.

El Koruma Uyarı Levhaları Nasıl Yapılır?

Her iş alanına göre işleyişe göre iş tehlikelerini uyaran levhalardan oluşturulmuş, resim içerikli ve uyarıcı cümleler olan el koruma uyarı levhaları ürünleridir. Genel anlamda en tehlikeli ve uyarılması iş alanlarına göre 28 adet uyarı levhası mevcuttur. Levhalar çoğunlukla dikkat çekici olması amacı ile sarı levha üzerine siyah çizimler ve yazılar mevcuttur. Dikkati dağıtmak ve uyarıya çekmek amacı ile yapılmaktadır. İşe başlamadan hemen önce işçinin görebileceği, yapması gereken hazırlık, takması gerekli koruma giysi, alması gereken araç ya da gereç hatırlatılmalıdır. Aksi haldeki iş kazaları kaçınılmaz ve kötü sonuçlar ile sonuçlanmaktadır. Çoğunlukla çok tehlikeli işler ve yoğun çalışılan, vardiyalı çalışma ortamları büyük küçük fabrika ortamları için iş sağlığı güvenliği oluşturulmalı kesinlikle kullanımı sağlanmalıdır.

El Koruma Uyarı Levhaları Ne Amaçla Kullanılır?

El koruma uyarı levhaları elleri tehlikeli işlerde çalışma esnasında oluşabilecek tehlikelerden haberdar etmek, önlem alınmaması halinde oluşabilecek tehlikeleri bildirmek amaçlı dikkat çekici, çalışanı uyaran levhalardır. Özellikle yoğun ve çok uzun saatlerce çalışma ortamlarında işçinin algısı dağılabilir ya da yorgunluk çökmesi ile bazı durumları görmezden gelebilmektedir. Ellere zarar verebilecek işlerin olduğu ortamda kesi oluşturacak, ellere batabilecek nesne, alet oluşumu, bulaşıcı kimyasal madde ya da sıvı korunmaları amaçları için farklı uyarılar ile dikkat çekici sarı renkli levhaların asılması gerekli hale getirilmiştir. Yapılmaması halinde işletmelere iş sağlığına uyulmaması hali tespit edilerek ceza uygulaması yapılarak uyarı yapılmaktadır.

El Koruma Uyarı Levhaları Nerelerde Kullanılır?

El koruma uyarı levhaları çok yoğun fabrika ortamlarında, çok tehlikeli işleyişin olduğu üretim ve imalatlarda, çalışanın çok olduğu işletmelerde kullanılmaktadır. Uzun saatlerde, vardiyalı çalışma ortamlarında kullanılması gereklidir. Çok yoğun çalışma ortamlarında tehlikeli ortamların uyarılması, iş tehlikelerinin gerekli levhalar ile uyarılması için büyük işletmelerde kullanılmaktadır. 28 adet farklı iş kolunda gerekli uyarılması zorunlu, tehlike arz eden işler kesinlikle asılması gereklidir. Zarar verici işlerde ellerin korunmaya alınması, oluşabilecek çok büyük kalıcı iş kazalarının önüne geçmek amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle kesici, delici, parçalayıcı ve kimyasal, bulaşıcı, zehirleyici maddeler ve işleyişlerde sarı levhalar üzerinde işleyiş öncesinde çalışanın yapması gereken resim ve yazı ile anlatımı yapılmaktadır.

ÜCRETSİZ KARGO
Whatsapp Destek Hattı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.