300 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı!
Filtrele
Marka
Renk
Beden
Fiyat Aralığı
29 55

Isıya Dayanıklı Eldiven

Isıya dayanıklı eldiven, yüksek ısı ile çalışılan işyerlerinde çalışan işçilerin kullandığı özel bir eldivendir. İş sağlığı ve güvenliği için çalışanların koruyucu ekipman kullanılması zorunludur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yer alan işyerlerinde çalışanların korunmasını esasa bağlamıştır. İşveren işçinin sağlık ve güvenliği için gerekli koruyucu ekipmanı işçiye sağlamakla yükümlüdür. Isıya dayanıklı eldivenler de işçi sağlığı ve güvenliği için kullanılması zorunlu ekipmanlardan biridir. Ellerin yüksek ısıya maruz kalabileceği demir çelik sektöründe, fırınlarda, sıcak metal ve saç işlemelerde, cam sanayinde, gıda sektöründe ve yüksek ve orta dereceli ısıya maruz kalınan tüm işletmelerde ısıya dayanıklı eldiven kullanılması zorunludur. İşyerlerinde işçi güvenliği için kullanılacak olan ısıya dayanıklı eldivenler özel olarak üretilmiş, belli özellikleri taşıyan, dayanıklı ve sağlam eldivenler olmalıdır.  

Yüksek Isıya Dayanıklı Eldiven

Isıya dayanıklı eldiven, yüksek ısı derecelerine dayanabilen özel üretim eldivenlerdir. Isıya dayanıklı eldiven ortalama 250 santigrat derece ısıya dayanabilir. Meta-aramid ve pamuk hammadde ile üretilmektedir. Isıya dayanıklı eldivenler kullanıcının sadece elini değil bilek kısmını da ısıya karşı korumak amacıyla uzun bileklikli olarak yapılır. Eldivenin özel yapısında bulunan meta-aramid ısı ve ışınları geri yansıtma özelliğine sahip olup ısıyı emmez. Bu özelliği ile ısının ele ve bileğe zarar vermesini önler. Aşınmaya, delinmeye ve kesilmelere karşı da dayanıklı olan ısıya dayanıklı eldiven kolay kolay bozulmaz. Ancak eldivende küçük bir aşınma ya da delik oluşmuş ise hemen yenisi ile değiştirilmesi gerekir. Zira işçi sağlığı ve güvenliği çok önemlidir. İşçiyi korumak amacıyla eldivenlerin kontrol edilmesi ve gerektiğinde yenilenmesi şarttır. Isıya dayanıklı eldiven sıcak materyaller ile temasta üstün koruma sağlar. Fakat direk yanan ateşe dokunulması risk taşır. Örneğin gıda sektöründe fırın tepsisini alırken eldiven eli ve bileği korur. Ancak direk alevin içinde el ateşle temas ederse korumayacaktır. Isıya dayanıklı eldiven sıcak ortamlarda maksimum koruma sağlamaktadır.

Isıya Dayanıklı Eldiven Fiyatları

Isıya dayanıklı eldiven iş sağlığı ve güvenliği ekipmanları satan mağazalarda ve internet sitelerinde satışa sunulmaktadır.En dayanıklı ve güvenli ısıya dayanıklı eldivenleri www.ismont.com.tr internet sitemizde satılmaktadır. CE belgeli ısıya dayanıklı eldivenlerimiz sağlam ve güvenli olacak şekilde özel üretilmiştir. Kalite kontrolleri yapılmış ve tüm sertifikaları tam olan ısıya dayanıklı eldivenlerimiz üstün korumalı eldivenlerdir. İşçilerin sağlığı ve güvenliği için kullanılacak olan eldivenler sitemizde piyasadan daha uygun fiyatlarla ve cazip ödeme seçenekleri ile hizmetinize sunulmuştur. İnternet sitemiz alışveriş yapacak kişileri korumak amacıyla tüm güvenlik önlemleri alınmıştır. Kargo ve teslimde sorun yaşamadan rahat bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Kaliteli ve güvenli internet alışverişi işe en sağlam ve dayanıklı ısıya dayanıklı eldiven için sitemizi inceleyebilirsiniz.

 

3 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.