300 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı!
Filtrele
Kategoriler
Marka
Renk
Beden
Fiyat Aralığı
2 636

3M Kulak Tıkacı

İş yeri eğer yüksek seli ve basıncı yüksek bir iş yeri ise bu iş yerinde çalışanlar kulak tıkacı kullanmalıdır. Kulak tıkacının kullanım amacı yüksek seslerin belirli bir zamandan sonra kulak sağlığına zararlı olmasıdır. Özellikle basınçlı bir ortam ise yüksek ses kulaklara daha çok zarar verecektir. Bu yüzden bu tür iş yerlerinde kulak tıkacı kullanmak önemli ve zorunludur. İş güvenliğini sağlayan kişiler tarafından mutlaka temin edilmeli ve çalışanlara kullandırmalıdır. 3M kulak tıkacı yüksek sesli çalışma ortamlarında kulak sağlığınızı korumak için önemli bir materyaldir.

3M Kulak Tıkacı Neden Kullanılır?

Yüksek ses ve basınçlardan korunmak için 3M kulak tıkacı kullanılmaktadır. Yüksek sesin zamanla kulak sağlığını bozduğu uzmanlar tarafından açıklamıştır. Böyle bir sağlık sorunu ile karşılaşıp iş gücünden düşmek istemiyorsanız mutlaka kulak tıkacı kullanılmaktadır. Özellikle fabrika ortamlarında birçok makine aynı anda çalıştığı için yüksek ses meydana gelmektedir. Bu ses bu ses çalıştığınız anda fark etmeseniz de dışardaki hayatınızda daha az duymaya başladığınızda kulaklarınıza verdiği zararı görmüş olacaksınız. Bu yüzden yüksek sese maruz kalan tüm iş yerlerinde kulak tıkacı kullanmak zorunludur.

3M Kulak Tıkacı Çeşitleri Nelerdir?

Kıvrımlı ve düz mantar şeklinde olan kulak tıkaçları mevcuttur. Bu tıkaçlar ipli ve ipsiz kullanım sağlayarak isteğinize göre kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kullanırken rahat etmeniz açısından oldukça rahat bir tasarım sağlanmıştır.

Yüksek ses içeren bütün işlerde kulak tıkacı kullanmak şarttır. Özellikle fabrika gibi ortamlarda 3M kulak tıkacı kullanmak zorunluluktur. İş güvenliği uzmanları çalışanlara bu ürünün kullanması için sürekli uyarılarak kullanılmasını sağlamalıdır. Yapılan denetlemelerde koruyucu aparat olan kulak tıkacının kullanılmadığı far edildiğinde cezai işlem uygulanabilmektedir. Bu yüzde iş verenler koruyucu aparatı bulundurmak ve işçilerine kullandırma zorundadır.

3M Kulak Tıkacı Nasıl Bir Yapıya Sahiptir?

Kulak yapısına uygun kulak içerisine yerleştirilecek şekilde ve küçüklüktedir. İpli ve ipsiz kullanımları mevcuttur. İpli olan kulak tıkaçları çalışma esnasında kullanımı rahat olan ürünlerdir. Kulaktan çıktığı anda yere düşmesini engelleyecektir. Kulak iç kısmına denk gelen bölümü silikon yapıdadır. Bu sayede kulağınızda rahatsız edici bir durum yaşamazsınız ve daha rahat çalışabilirsiniz. Silikon yapısı sayesinde zamanla kulağınızda olduğunu bile unutacaksınız ve daha rahat edeceksiniz. Düz silindir şekline sahip olanlar kulaklarda rahatlık sağlayabilmektedir. Kıvrımlı yapıdaki 3m kulak tıkacı kulağı tamamen kavrayarak düşme riskini en aza indirgeyen bir üründür. Kıvrımlı kulak tıkaçları silikondan düz kulak tıkaçları ise köpükten yapılmaktadır. Kulak tıkaçları hijyen ve kulak sağlığı açısından ya kişiye özel sahiplendirilmeli ya da tek kullanımlık ürünler tercih edilmelidir. Zamanla kirlenebilen kulak tıkaçları hijyen açısından tek kullanımlık ürünler kullanılması daha faydalı olacaktır. Daimi kullanılacaksa da genel kullanımdan uzak kişiye özel bir ürün olmalıdır.

 

8 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.