Filtrele

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

7955 7956
Filtreyi Gizle
Filtreyi Göster

Kaynak Solunum Maskesi

Kişilerin çalıştıkları ortamın iş yapılabilecek koşullarda olması gerekir. Buradaki öncelikli amaç çalışanların can güvenliklerinin ve sağlıklarının korunmasıdır. Kimi iş kollarında çalışılan ortamın havası tozlarla, duman, buhar veya gaz gibi sağlığa zararlı maddelerle dolu olabilir. Böyle bir havada direkt solunum yapmak insan sağlığına çok ciddi zararlar verir. Bu nedenle böyle alanlarda çalışan kişiler, yaptıkları işin niteliğine ve riskin boyutuna göre maske kullanmak durumundadırlar. Bu sayede kirli havanın direkt solunması engellenmiş olur. Kaynak solunum maskesi kullanımı geri dönüşü olmayan rahatsızlıklarla karşı karşıya kalmamak için oldukça önemlidir.

Kaynak işi demek en genel haliyle malzemelerin birbiriyle birleştirilme işlemidir. Kaynak yapılacak olan parçalar eritilir ve ısıyla birleştirme işlemi yapılır. Bu işlem yapılırken farklı enerji kaynakları kullanılabilir. Mesela elektrik arkı, gaz, lazer veya elektron ışını kullanılan enerji kaynaklarından bazılardır. Bu işlem yapılırken ortaya çıkan zehirli dumanlar insan sağlığı için tehlike oluşturur. Bu nedenle kaynak iş kolun da çalışan kişiler kaynak solunum maskesi kullanmak durumundadırlar. Bu sayede sağlıklarını riske atmamış olurlar.

Kaynak Solunum Maskesi Özellikleri

Kaynak solunum maskesi kişileri kaynak işleminde ortaya çıkan zehirli gazlardan korur. Toza, buğu şeklinde olan dumanlara veya metal dumanlarakarşı uygun bir koruma alanı oluşturur. Ayrıca yapılan işten kaynaklı olarak bu maskelerin alev geçirmez ya da alev geciktiren özellikte olması da kişiler için ayrı bir koruma sağlar. Kaynak solunum maskesinin özelliği ve temel çalışma prensibi kaynaktan dolayı ortaya çıkan zararlı maddeleri insan vücuduna geçirmemek üzerine kuruludur. Genelde aktif karbonla sağlanan koruma sayesinde kaynak yapılırken açığa çıkan zararlı maddeler filtrelenmiş olur.  Bu sayede insan sağlığını tehlike eden durumların önüne geçilir. Solunum maskesi kullanılacak olan alana, yapılan işe ve ihtiyaç duyulan oksijen miktarına göre seçilmelidir. Bu sayede tam ve doğru bir koruma sağlanmış olur.

Kaynak Solunum Maskesi Fiyatları

Kaynak solunum maskesi, kaynak işlemlerinde ortaya çıkan metal duman göz önüne alınarak hazırlanır. Bu maskenin seçiminde ve kullanımında birtakım noktalara dikkat etmek gerekir. En başta bu maskeler metal duman geneli üzerine hazırlanmış olsa da maskeyi alırken ortamda yer alan tüm zararlı maddeler göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle filtre seçiminde bu durum çok önemlidir. Doğru filtre demek ortamdaki zararlı maddelerin doğru bir şekilde etkisizleştirilmesi demektir. Bununla birlikte filtrelerin kullanım sürelerine, ömürlerine ve değişim zamanlarına da çok dikkat etmek gerekir. Dolu olan ya da kullanım ömrü sona eren bir filtre havayı temizleme işlemini yapamaz. Bu durumda da insan sağlığına zararlı olan maddeler maalesef engellenemez. Tüm bunlar dışında maskelerin temizliği ve saklanması da odlukça mühimdir. Kaynak solunu maskesi kullanan kişiler bu maskelerin temizliklerini ve saklama işini mutlaka usulüne uygun olarak yapmalıdırlar. Standartlarda belirtildiği şekilde yapılan temizlik işlemi ve uygun saklama, maske ömrünün kısalmasının önüne geçmekle beraber maskeden tam manasıyla verim elde etmek adına da büyük önem taşır.

ÜCRETSİZ KARGO
Whatsapp Destek Hattı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.