300 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı!
Filtrele
Kategoriler
Marka
Renk
Beden
Fiyat Aralığı
1302 1302

3M Kaynak Maskesi

Kaynak işlemlerinin yapıldığı tüm iş yerlerinde işverenler tarafından tedarik edilmesi gereken koruyucu malzeme kaynak maskesidir. Kaynak maskesi bu tür işlerle uğraşan tüm kişilerin kullanması zorunlu bir koruyucu ekipmandır. Kullanılmadığı taktirde geçici rahatsızlıklardan kalıcı göz rahatsızlıklarına kadar bir çok sağlık sorunu yaşayabilirsiniz. 3M kaynak maskesi elle tutulabilen ve seyyar kullanıma uygun ürünler olduğu gibi elastik kemeri sayesinde baş bölgesine sabitlenerek te kullanıma uygun koruyucu ekipmanlardır.

3M Kaynak Maskesi Fiyatları

Öncelikle tüm yüz bölgesini ve saçları kapatan ürünleri tercih etmelisiniz. Yarım olarak kullanılan sadece gözleri koruma altına alan kaynak maskeleri çok da güvenli değildir. Sıçrayan kıvılcımlar yüksek sıcaklıkta olabileceği için yüz bölgesinde açık kalan kısımlarda yanıklar oluşturabilmektedir. Maskelerdeki bir diğer dikkat edilmesi gerek husus göz bölgesinde kullanılan camlardır. Bu camlar yüksek kalite koruma amaçlı kullanılan camlardan olmak zorundadır. Aksi taktirde ortaya çıkan ışınlar göz alması dediğimiz sağlık sorununa yol açabilir. Dikkat edilmediği ve sürekli kullanım sonucu kalıcı göz rahatsızlıklarının sebep olabilmektedir. Işınların yoğunluğuna bağlı olarak kendiliğinde karara bilen cam tiplerini seçmenizde fayda olacaktır. Bu sayede yoğun ışık altında gözleriniz yüksek seviyede koruma altında olmaktadır.

3M Kaynak Maskesinin Özellikleri Nelerdir?

Çalışmalar esnasında göze zarar veren ışınlardan korunmak ve olası madde sıçramalarından ve kıvılcımlardan yüz ve göz bölgesini korumak amaçlı kullanılmaktadır. Demir doğrama ve kaynak işlemleri yapılırken ortaya çıkan ışınlardan yüksek seviyede koruma sağlamak için koyu renk cam kullanılmaktadır. Sadece göz bölgesi camdan oluşmakta diğer kısımlar ise metal malzemeler ile üretilmiştir. Koyu renk camlar ışınların kullanımı esnasında daha koyu renge dönüşebilen özelliklere sahiptir.

Işınların gelmediğinde ise daha açık renkte olduğu için görüş rahatlığı en yüksek seviyede ayarlanmaktadır. Baş çevresini sarmalayan elastik kemer ayarlana bilir bir yapıya sahip olduğu için tüm baş ölçülerine uyumlu bir maskedir. 3M kaynak maskesi yüz bölgesini tamamen kapattığı için çalışma esnasında oluşabilecek kıvılcım ve cisim sıçramalarında en yüksek seviyede koruma sağlamaktadır. İç kısımda bulunan bantlar terleme olayını en aza indirerek konforlu ve rahat çalışma sağlamaktadır. Oldukça hafif olması özelliğiyle herhangi bir ağırlık hissetmeyerek çalışma rahatlığını yüksek seviyeye çekmektedir. Herhangi özel bir bakım gerektirmediği için kullanım ömrü oldukça uzun bir üründür.

3M Kaynak Maskesinin Kullanım Amacı Nedir?

Göz ve yüz bölgesini olası kıvılcımlardan ve zararlı ışık yansımalarından korunmak için kullanılmaktadır. Özellikle kaynak işleri ile uğraşan insanların göz problemi yaşaması nedeni ile bu koruyucu 3M kaynak maskesi kullanılmaktadır.

Kaynak ve demir doğrama işlemleri yapan tüm iş yerlerinin bu ürünü bulundurması zorunludur. Bulunmadığı taktirde ürün eksikliği nedeni ile ortaya çıkan rahatsızlıklar için dava açabilme hakkı doğmaktadır. İş sağlığı ve güvenliği kuralları yerine getirilmediği için cezai işlemler uygulanmaktadır.

1 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.