Filtrele

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

124 124
Filtreyi Gizle
Filtreyi Göster
25x35 Koruyucu Malzeme Kullan
25x35 Koruyucu Malzeme Kullan
Tükendi
03 T048-34
25x35 Koruyucu Malzeme Kullan
TÜKENDİ

25x35 Güvenlik İçin Kullan / Use For
25x35 Güvenlik İçin Kullan / Use For
Tükendi

Kulak Koruma Uyarı Levhaları

Kulak koruma çok hassas bir durum olduğundan dolayı ne yazık ki bu konuda çok bilinçsiz bir şekilde hareket edilmektedir. İş güvenliği ve çalışanın sağlığı için kulak koruma uyarı levhaları ihtiyaç olup, iş güvenliği kapsamına alınmıştır. Kulak koruma uyarı levhaları bulunan yerin veya ortamın ne kadar gürültülü olduğunu uyarmak için yapılmış ve asılmıştır. İlk defa bu yerlere girecek kişilerin bu uyarı levhalarını dikkate alarak hareket etmesi önerilir. Bu sayede gürültülü bir yere giren kişilerin kulak koruma takarak işitme kayıplarının önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Havaalanlarında uçakların motor inşaatlarda kullanılan makinelerin sesleri kulaklara büyük ölçüde zara vermektedir. Bu gibi işyerlerinde çalışan kişilerin yapabilecekleri en mantıklı iş kendisin korumak adına kulak koruyucu kullanmalarıdır. İşyerlerinde bulunan kulak koruma uyarı levhalarını dikkate almaları gerekir.

  • Gürültü tehlikesi uygun kulak koruyucu kullan

  • Gürültülü alan kulaklık kullan

  • Baret ve kulaklık tak

  • Baret, gözlük ve kulaklık tak

  • Kulak koruyucusuz çalışma

  • Kulak tıkaçsız çalışma

  • Gürültü tehlikesi kulak koruyucu kullan

Kulak Koruma Uyarı Levhaları ve Önemi

İşverenin iş güvenliği çerçevesinde çalışanlarına verdiği eğitim ne kadar önemli olsa da bu eğitimler ne yazık ki hayata geçirilememektedir. İşte bu yüzden asılan her uyarı levhası çalışanın gözünde her gün görülüp, uygulanması daha kolay bir hale getirmektedir. Kulak koruma uyarı levhaları işin tehlikesini ve çalışanın sağlığını düşünülerek yapılır. Çalışanın bir kazaya sebebiyet vermemesinin önüne geçilir. Kulak koruma uyarı levhaların tehlikeli olan bölümlere asılarak her zaman ve her dakika uyarı altında oldukları gösterir. Bu sayede daha bilinçli bir çalışan ve işveren ortaya çıkar. İş güvenliği uyarı levhaları uyarıcı, yasaklayıcı, emredici, talimat ve kişisel koruyucu ekipmanlar uygun renklerde ve ebatlar yapılmalıdır. İş uyarı levhalarının tehlike sınıfına göre renkleri bulunmaktadır.

Kulak Koruma Uyarı Levhaları ve Fiyatları

kulak koruma uyarı levhaları sayesinde çalışan daha bilinçli davranırlar. İşveren kendi üstüne sorumluluğu yerine getirerek hem çalışanın hem de çevredeki insanların güvenliğini sağlamış olur. İşiniz konusunda çok önemli bir nokta ise uyarı levhaları her zaman dikkate almak gerekir. İş güvenliği konusunda uyarıcı levhaları önemlilik arz etmektedir. Trafikte, inşaatta, fabrikalar ve park yerlerin de asılı olan uyarı levhaları hayat kurtarabilmektedir. Aslında her uyarı levhası bir insanın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Bu yüzden kulak koruma uyarı levhaları da oldukça önemlidir. Kulak zarı gürültüyü 7.db taşıyabilmektedir. Bundan fazla ses ve gürültüyü kulak zarı taşıyamamaktadır. İşitme kayıpları sanıldığı kadar kolay bir şey değildir. Sonradan işitme kayıpları kişide depresyona neden olmaktadır. İnsanlar bir şey duymayınca ne yazık ki konuşmanın da bir anlamı kalmamaktadır. İş bulma da güçlük çekebilmektedirler. Bir hatalı davranışın sonucu ağır olabilmektedir. İnsan kendi sağlığını kendisi düşündüğü sürece değerlidir.

ÜCRETSİZ KARGO
Whatsapp Destek Hattı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.