Filtrele

Kategoriler

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

23 216
Filtreyi Gizle
Filtreyi Göster
03 T089-05
Park Delinatörü 45 cm
216,00₺

Delinatör

Fosforlu şerit kullanılan ve kullanılmayan delinatör çeşitleri vardır. Fosforlu şeritleri bulunanlar özellikle gece görüşü için oldukça faydalıdır. Hem araç kullananlar hem de yayalar için gece karanlığında rahatça görülebilmektedir. Bu özellik gece karanlığında yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırmaktadır. En küçük ebattaki delinatörler 30 santimetredir. En büyük ebattaki ise 100 santimetre boyundadır. Çap olarak yaklaşık 8 santimetre çaplarındadır.

 

Delinatör Fiyatları

Delinatör fiyatları sitemizde oldukça uygun fiyatlarla satıa sunulmuştur. Delinatörler genellikle araç ve yay yolunu ayırmak için kullanılsa da aslında birçok kullanım alanı mevcuttur. Hava alanlarında kapı giriş ve çıkışlarında kullanılmaktadır. Otoparklarda girişin olduğu bölümün diğer şeridi çıkışın olduğu bölüm ise diğer tarafı kapatılması için bu ürünler kullanılmaktadır. Depo önlerinde araç park edilmemesi için kullanılmaktadır. Köprülerde ya da kavşak girişlerinde olası bir kazayı engellemek amaçlı kullanılmaktadır. Herhangi bir sebepten dolayı tek şeritli bir yolun iki şerite dönüştürülmesi için delinatörler kullanılır. Bu gibi durumlarda fosforlu şeritleri bulunan ve tepesinde ikaz lambaları bulunan ürünler tercih edilmektedir. Özelikle yol bölmelerinde kullanılan ürünler sabit delinatörler tercih edilir. Olası çarpmaya karşı yer değiştirmesi olmasın diye. Ve mutlaka fosforlu ütünler kullanılmalıdır. Gece sürüşü yapan araçların fark etmesi açısından bu önemli bir detaydır.

 

Delinatörler 4 farklı renkte bulunmaktadır. En belirgin rengi fosforlu turuncu rengidir. Birçok yerde bu delinatörler kullanılmaktadır. Fakat değişik renk seçenekleri de bulunmaktadır. Diğer renkler siyah, beyaz ve gri renkte ürünler bulunmaktadır.

 

Delinatörler Nelerdir?

Sıklıkla şehir içinde kullanılan ürünler yaya ve araç yolunu birbirinden ayırmak için kullanılmaktadır. Esnek bir yapıya sahip olduğu için çarpma esnasında araçlara zarar vermez. Yine esneklik yapısı sayesinde yayalara da zarar vermez. Delinatörler uzun ve silindir şekline sahip bir üründü. Araçların girmemesi gerek yerleri belirtmek amaçlı kullanılmaktadır. Bu sayede yaylar güvenli bir şekilde yol alabilmektedirler. Bu ürünler yola sabitlenebilen bir özelliğe sahiptir bu yüzden çarpma esnasında yer değişikliği gibi sorunlarla karşılaşılmaz.

 

Delinatörler Ne Gibi Özelliklere Sahiptirler?

En belirgin özelliği elastik yapıya sahip olması ve rahatça eğilip bükülebilir ve hiçbir zarar görmeden eski haline dönebilmektedir. Bu yüzden araçların geçmesini engelleyici bir yapıya sahiptir. Olası çarpmalarda hiçbir zarar görmez aynı zamanda araca da bir zarar vermez. Fosforlu şeritler kullanılarak gece kullanımı içinde uygun hale gelebilmektedir. Trafik zinciri takılabilmektedir. Üçgen uyarı levhaları ve tepe noktasına ikaz ışıkları takılabilmektedir. Bu aparatlar sayesinde daha belirgin bir uyarı aracı olarak kullanılmaktadır. Trafik zincirine delinatörler bağlanarak daha geniş alanda kullanılmaktadır. Yola sabitlenebildiği gibi sadece alt kısmına ağırlık konularak taşınabilir özelliğe sahip ürünlerde bulunmaktadır. Yaklaşık -20 ve +60 derece arası tüm sıcaklıklara dayanıklıdır. Bu yüzden hava şartları ne olursa olsun hiçbir zarar görmez. Oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir.

ÜCRETSİZ KARGO
Whatsapp Destek Hattı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.