Filtreyi Gizle
Filtreyi Göster
03 T048-52
25x35 Park Alanı
30,00₺

03 T048-36
25x35 Yangin Dolabı
30,00₺

03 T048-30
25x35 Ateşle Yaklaşma
30,00₺

03 T048-27
25x35 Yol İnşaatı
30,00₺

03 T048-26
25x35 Dikkat Radyasyon
30,00₺

03 T048-24
25x35 Dikkat Yanıcı Madde
30,00₺

03 T048-22
25x35 Dikkat Yüksek Gerilim
30,00₺

03 T048-18
25x35 Tehlike Yanıcı Madde
30,00₺

03 T048-11
25x35 Park Yeri
30,00₺

01 M063-26
25x35 Tehlike Yüksek Gerilim
39,00₺

01 M062-49
7x25- Sigara İçmeyiniz
29,00₺

01 M062-34
7x25- Kapalı
29,00₺

7x25 Fosforlu Acil Çıkış Aşağı
7x25 Fosforlu Acil Çıkış Aşağı
Tükendi
25x35 Girilmez / No Entry
25x35 Girilmez / No Entry
Tükendi
03 T048-50
25x35 Girilmez / No Entry
TÜKENDİ

25x35 Dikkat Bu Sahada Forklift Çalışıyor
25x35 Dikkat Bu Sahada Forklift Çalışıyor
Tükendi
25x35 Dikkat Elektrik
25x35 Dikkat Elektrik
Tükendi
03 T048-44
25x35 Dikkat Elektrik
TÜKENDİ

25x35 Elektrik Yangınlarında Su Kullanma
25x35 Elektrik Yangınlarında Su Kullanma
Tükendi
25x35 Vince Yaklaşma
25x35 Vince Yaklaşma
Tükendi
03 T048-40
25x35 Vince Yaklaşma
TÜKENDİ

25x35 İlk Yardım Dolabı
25x35 İlk Yardım Dolabı
Tükendi
03 T048-38
25x35 İlk Yardım Dolabı
TÜKENDİ

İş Güvenliği Levhaları

İş güvenliği, çalışma ortamının ve içinde çalışanların kaza, yaralanma ve ölüm risklerine karşı korunması için bir program oluşturulmasıdır. Ülkemizdeki iş güvenliği yasaları uluslararası standartlar gözetilerek hazırlanmıştır. Bir iş yerinde çalışma sırasında beklenen ve beklenmedik kazalar olabilir. Bu kazalar sırasında oluşacak risklerin en aza indirilmesiyle ilgili yapılan çalışmalar ve yıllara dayanan tecrübeler iş güvenliği kurallarının belirlenmesinin temel biçimidir. İş ve işçi arasında ortaya çıkabilecek husumetlerin engellenmesi sırasında da iş güvenliği yasaları devreye girer. İş güvenliğini sağlayan ekipmanlardan biri de uyarı levhalarıdır. İş güvenliği levhaları çalışma alanlarında oluşabilecek risklerin tamamının duyurulmasını ve hakkında bilgi verilmesini sağlar.

 

Çalışan kesimin ihtiyaçlarını karşılayan çözüm ve fırsatlar sağlık açısından çok önemlidir. Özellikle bu konuda uyarı levhaları kaza riskini ortadan kaldırıyor ve insanlar için sağlık ve bir çözüm yaratıyor. Bu konuda gerekli eğitim şartları ile beraber özellikle personelin bilinçlendirilmesi çok önemli. Buna mukabil olarak değişik levha modellerinin farklı anlam ifade ettiği bilinmektedir.

 

Burada karşımıza çıkmış olan levha seçenekleri, uyarılar için ve dikkat çekme açısından büyük bir önem ortaya koymaktadır. Emniyette alanlar riskli bölgeler ve değerlendirilmesi gereken fırsatlar konusunda iş güvenliği levhaları çok büyük bir gereklilik olarak önümüze gelmektedir. Bu levhaların insanları uyarması ve en azından bilgi vermesi çok önemlidir. Nitelikli bilgi ve fırsatlarla beraber gerekli tedbir noktasında insanlara sağlanmış olan fırsatları en iyi şekilde burada görmek gerekmektedir.

 

İş Güvenliği Levhalar

İş güvenliğini sağlayan birbirinden farklı levhalar değişik anlamlar ifade etmektedir. Her şeyden önce bu levhaları kullanmak gereklilik olduğu gibi, levhaların ne işe yaradığı konusunda da insanların bilinçli olması çok önemlidir. Zarif ve estetik bir görüntüye sahip üretim boyutları, aynı zamanda nitelikli hizmet avantajları ile çok iyi çözümler üretmeye devam etmektedir.

 

Kalite ve sağlık bakımından burada yapılan değerlendirmeler, evvelâ insanların memnuniyeti için çok iyi çözümler ortaya koymuştur. Son derece estetik ve zarif bir önlük ile beraber, buradaki kaliteli ürünlerin emniyet tedbiri noktasında ortaya koyduğu sonuçları görmek gerekmektedir. Bu konuda önemli görevler üstlenmiş olan iş güvenliği levhalar, uyarı ve ikaz noktasında insanlara çok büyük destek sağlayacaktır.

 

İş Güvenliği Uyarı Levhaları

Olası muhtemel riskleri bertaraf etmek ve sorunları çözmek için iş güvenliği uyarı levhaları kullanılmak durumunda. İş güvenliğini yerine getirmek ve sağlıklı çalışma koşullarını oluşturmak için bu tarz levhaların insanlara büyük katkısı söz konusu olmaktadır. Hem ürün kalitesi hem de dayanıklı malzeme bütünlüğü ile uzun bir süre insanlara ikazda bulunacak levha seçeneklerini değerlendirmek gerekir. Farklı niteliklere sahip olan işaretler, yazılar ve çözümlerle beraber insanların bu konuda bilgi alması çok önemlidir. Bununla birlikte daha nitelikli ve avantajlı bir sonuç yaratacak olan iş güvenliği levhaları, ihtiyaçları karşılayacak ve sorunları bertaraf edecektir. İnsanlar için genel anlamda bunun iyi ve iddialı sonuçlarını görmek mümkündür.

 

Çalışanların sağlığı güvenliği ve tedbir noktasında levhaların görevi çok önemlidir. Tamamen birbirine bağlı olan konular noktasında avantajlı ve nitelikli ürün tercihleri, gerçekten önemli bir sonuç ortaya koymaktadır. İş güvenliği levhaları büyük bir gereklilik olmakla beraber güvenlik ve tedbir noktasında burada ortaya çıkmış sonuçlar, insanların faydasına bir çözüm yaratmaktadır. Estetik ve kullanışlı olduğu gibi kaliteli avantajlarla beraber buradaki tedarik sisteminin insanlara çok büyük katkısını görmek mümkün olmaktadır. Daha bilinçli ve daha esaslı ürün çözümlerinin burada yaratmış olduğu fırsatlar, kalite bakımından kesinlikle değerlendirilmesi gereken avantajlar yaratmıştır.

 

İş Güvenliği Levhaları Önemi

İş güvenliği levhaları önemi özellikle gelişmiş ülkeler için vazgeçilmez unsurlardan biridir. İnsan sağlığı ve can güvenliği gelişmiş toplumların en çok değer verdiği konudur. Bu konunun bu kadar önemli olmasının nedenleri arasında yasalar ve insan ahlakı vardır. Ahlaken çalışma alanlarının düzenlenmesi toplumsal vicdana dayanan bir durumdur. Yasalar ise bu alandan destek alırlar ve can güvenliğinin sağlanması açısından gerekli bütün tedbirlerin alınmasını sağlarlar. Gelişmişlik insan yaşamına verilen değer ile ölçülür. İnsan yaşamı ise gerekli önlemlerin alınması ile sağlanır. Çalışan kişilerin güvenliklerini alması hem bireysel hem de kurumsal bir zorunluluktur. Bunun için iş güvenliği levhaları, iş yerlerinde riskleri azaltmak ve iş güvenliği sağlamak için kullanılması gerekli olan ürünlerdir. Yani bir iş yerinin güvenliğinin sağlanması sadece orada çalışanlara bağlı değildir. İş verenlerin de üzerinde düşen yükümlülükler vardır.

 

İş Güvenliği Levhaları Çeşitleri

İş güvenliği levhaları çeşitleri üretilirken farklı amaçlar gözetilir. Bu levhalar arasında yön gösterme, bilgilendirme, güvenlik ihtarları bulunur. Çoğu alanda iş güvenliği levhalarına rastlamak mümkündür. Örneğin elektrik panelleri üzerinde bulunan elektrik çarpabilir, dikkat gibi yazılar iş güvenliği levhalarına birer örnektirler. Bu levhalar ihtiyaca bağlı olarak kullanılırlar. İş güvenliği levhası kullanmak yasal bir zorunluluktur. İş güvenliği levhaları içerisinde riskli alanları gösteren levhalar olduğu gibi, çalışanları uyaran levhalarda vardır. Örneğin işçilere kask takmasan çalışmamalarını söyleyen levhalarda bu alana girer.

 

Işıklı İş Güvenliği Levhaları

Işıklı iş güvenliği levhaları, fosforlu iş güvenliği levhaları ve düz olarak bulunabilir. Günün her saatinde ve her ışık koşulunda görülebilir olmaları gerekir. Işıklı ve fosforlu levhalar karanlık ortamlarda da görüşe imkan sağlar. Bu levhaların en önemli özelliği ise ışıklı ya da ışıksız olsun anlaşılabilir olmalarıdır. İş güvenliği levhaları üzerinde bulunan resimler ve şekiller uluslararası uyarılardır. Yazılar okunmasa bile resimler tabelaların ne demek istediğini anlatırlar. Işıklı levhaların bir avantajı da yangın, deprem, sel, heyelan gibi afetler sırasında çıkış yönlerini göstermeleridir. Eğitim seviyesine bağlı olmaksızın herkesin levhaları okuyabilmesi ve üzerinde bulunan uyarının farkında olabilmesi gerekir. İş güvenliği levhaları aynı şekilde dış etkenlere karşı da dayanıklıdırlar. Yağmur, güneş gibi yıpratıcı etkenlere karşı mukavemet gösterirler. Yıpranmaları durumunda da yenileri ile değiştirilmeleri gerekir.

ÜCRETSİZ KARGO
Whatsapp Destek Hattı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.