Filtrele

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

39 124
Filtreyi Gizle
Filtreyi Göster
25x35 Güvenlik İçin Kullan / Use For
25x35 Güvenlik İçin Kullan / Use For
Tükendi
25x35 Yüzünü Koru
25x35 Yüzünü Koru
Tükendi
01 M063-46
25x35 Yüzünü Koru
TÜKENDİ

Göz Koruma Uyarı Levhaları

Göz koruma uyarı levhaları Yerel yönetimler, işletmeler çalışma koşullarında güvenliği sağlama adına bu levhaları kullanırlar. Göz koruma uyarı levhaları bilgilendirme, güvenlik ve dikkatli olma konularında çalışanlara bilgi vermektedir.

Göz Koruma Uyarı Levhaları ve Çeşitleri

Göz koruma uyarı levhaları olası bir kazanın önüne geçebilir. Kişi bu levhalara uyduğu sürece gözüne gelecek herhangi bir zarardan kurtulabilir.

Bu levhalar gerçekten bilgilendirici amaçlı olup her insana hitap etmelidir. Okuma yazma bilen-bilmeyen, yaşlı-genç her inan göz koruma uyarı levhalarını görünce demek istenileni anlayabilmelidir.

Göz koruma uyarı levhaları kesinlikle gereklidir. Bu levhalar sonucunda birey karşılaşacağı olası tehlikeyi görüp, buna uygun önlemini alabilmektedir. Bireylerin iş ortamında karşılaşacağı kimyasal, fiziksel, radyasyon gibi durumlarda birey önlem alırsa bu tehlikelerden kurtulabilir. Neyi ne zaman kullanacağını bilmek bu tehlikelerin önüne geçmeyi sağlar.

Göz Koruma Uyarı Levhaları Boyutları Nasıl Olmalıdır?

Levhaların kullanılacağı mekân da levha boyutlarıyla doğrudan ilişkilidir. Bunun için ölçü firmalarıyla görüşülmesi gerekir. Bununla birlikte amacını yitiren veya eskimiş levhalar derhal kullanımda kaldırılmalıdır.

Kişinin iş ortamında karşılaşacağı ve direk gözünü etkileyecek birçok durum söz konusudur. Bunlardan bir parça keserken göze gelebilecek toz, asitli bir ortamda bulunmak, bir ışın sonucu gözün zarar görmesi veya bir parçanın göze girmesi gibi durumlar söz konusudur. Ancak bunlar sadece verilecek birkaç örnektir. İş ortamında karşılaşabilecek birçok tehlikeli durum vardır. Göz koruma uyarı levhaları bu açıdan önem taşımaktadır. Bulunulan ortamda başa gelebilecek olan herhangi durumu önceden haber vererek olası zararın önüne geçmeyi hedeflemektedir. Bu yüzden bu levhalara uyum göstermek oldukça önemlidir.

İş ortamında uyulması gereken göz koruma ve uyarı, ikazlardan bahsettik işverenin bulunulan iş ortamında bu levhaları bulundurması ve bilgi sağlaması yasal bir zorunluluktur. Tüm bunlara bakınca göz koruma uyarı levhaları ve onlara uymanın ne kadar önemli olduğunu görmüş oluyoruz.

Göz koruma uyarı levhalarında ne yazar ;

  • Özel Gözlük Takmadan Asit ile Çalışmak Kesinlikle Yasaktır

  • Dikkat Bu Bölümde Göz Koruyucu Mutlaka Kullanılmalıdır

  • Bu Alanda Çalışırken Koruyucu Gözlük Kullan

  •  Ziyaretçilerin Koruyucu Gözlük Takmaları Mecburidir

  • İş Gözlüksüz Çalışmak Yasaktır

Göz koruma uyarı levhaları bu gibi ifadeler kullanılmaktadır.

Bu levhalar belirlenirken amaca uygun olup, sağlık işaretleri yönetmeliğine göre dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır. Levhalar üzerinde hem resim hem de yazı bulunur. Bu resim ve yazının aynı anlamı taşıyor olması önemlidir.

Yukarıda da bahsedildiği gibi farklı kesimlerden insanlar vardır. Görselliğin olmayıp sadece sloganın olması yeterli olmaz. Çünkü dilimiz bilmeyen veya okuma yazma bilmeyen insanlar vardır. Bu yüzden hem sembolün hem de sloganın olması önemlidir.

ÜCRETSİZ KARGO
Whatsapp Destek Hattı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.