Filtrele

Kategoriler

Markalar

Renk

Beden

Fiyat Aralığı

338 2387
Filtreyi Gizle
Filtreyi Göster

3M Vizör Modelleri

İş güvenliğini sağlamak bir iş verenin en önemli görevidir. Ve kanunen zorunlu bir görevdir. İş güvenliğinde baret oldukça önemli bir materyaldir. Fakat tek başına kullanılan baret tam olarak güvenliği sağlamaya bilir. Bu yüzden sonradan dahil edilebilen aparatlara ihtiyaç duyulmaktadır. Baş bölgesinin komple korunması için barete takılan bu aparatların tümüne vizör denilmektedir. 3M vizör aparatları yüzü korumayı amaçlayan materyallerdir. Özellikle kumlama çalışmaları yapan iş yerlerinde kullanılmaktadır. Yüz bölgesini tamamen kapatarak oluşabilecek kazaların önüne geçilmektedir. Gözleri kapatmak için özel bir yapıya sahip ekipman kullanılmaktadır. Bunlara ek kulaklı takılarak kulakların da dahil olduğu komple kafa bölgesini koruma altına almış olursunuz.

3M Vizör Özellikleri Nelerdir?

Koruyucu bir ekipman olan vizörler polikarbon maddesinden üretilmektedir sert ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Sert ve dayanıklı yapısı sayesinde sıçrama gibi kazlarda zarar görme olasılığını yok etmektedir. Kaynak işlemleri yapılırken de kullanılabilen bu ürünler şeffaf olanı kullanıldığı zaman tek başına koruma sağlamayacaktır. Ya renkli 3M vizör kullanmanız gerekmekte ya da ek olarak koruyucu gözlük kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca kulaklık takılarak yüksek sesten kulakların etkilenmesini en aza indirebilirsiniz. Elektrik ve kaynak işlerinin yapımında vizör kullanımı zorunludur.

Vizör kullanmadan işe başlamak olası kazalar için yol açmak olacaktır. İş yerlerinde farklı olarak genel yaşantınızda da bu koruyucu aparatı kullanabilirsiniz. örneğin ağaç kesme işlemlerinde ortaya saçılan toz taneciklerinin gözlerinize zarar vermemesi için barette takılmış vizör kullanmanızda buna ek olarak kulaklık kullanmanızda fayda vardır. Böylelikle yaşanabilecek kazlardan zarar görmeden kurtulabilirsiniz.

İş güvenliği ve sağlığına dikkat ederek sağlığınızı güvence altına almalısınız. Aksi taktirde yaşanılan kazalarda ciddi yaralnamalar oluşabileceği için iş gücünüzün yok olmasına bile sebep olabilirsiniz. Baret ve vizör gibi özellikle kafa bölgesinin korunması oldukça önemli bir husustur. İş hayatında bu ürünleri kullanmak zorunludur. Ama günlük işlerinizde de kullandığınızda yaşanan kazalardan olumsuz sonuç ile ayrılamayabilirsiniz.

3M Vizör Kullanım Şekli Nasıl Olmalıdır?

Barete ayrı bir aparat ile bağlanarak yüz korumasını sağlamaktadır. Barete monte edilmesindeki amaç kullanım rahatlığıdır. Kafada sabit duran barette vizör bağlandıktan sonra yüz bölgesini tamamen kapatarak kayma ve düşme gibi bir ihtimali kalmamaktadır. Sadece göz bölgesi için kullanılan vizörler bulunmakla beraber yüz kısmını tamamen kapatan ve koruyan vizörlerde bulunmaktadır. İş güvenliğinin tam sağlana bilmesi için yüzü tamamen kapatan ürünler tercih edilmelidir. Kaynak ve işlemi yapılan iş yerlerinde kullanımı zorunludur. İş veren bu ürünleri mutlaka temin etmek zorundadır. Çalışanlarına da bu ekipmanları kullandırmak zorundadır.

3M Vizör Hangi Çalışma Alanlarında Kullanılır?

Taşlama işlerinde ve kaynak işlerinde kullanılmaktadır.  Yüz bölgesine özellikle göz bölgesine zarar gelebilecek her türlü iş alanında 3M vizör kullanımı zorunludur.

ÜCRETSİZ KARGO
Whatsapp Destek Hattı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.