facebook piksel
 
Alışveriş Sepeti
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
sevenspikes.themes.electronics.common.navigation
RSS

Blog

Yeni Yıla Yepyeni Aşçı Ceketler...

Yeni Modellerimizi Görmeden Ceketinizi Yenilemeyin...

Doğru ceketi seçmek için önerilerimiz:

Şefler için, doğru ceketi seçmek, bir tarifi mükemmelleştirmek gibidir.

Sadece stil ve zevke hitap etmesi değil aynı zamanda içinde rahat hissettiren ve mutfak deneyiminin keyif içinde sürdürülebilmesini sağlayan belirli kriterler düşülmelidir.

Peki, bu kriterler nelerdir?

Sizlere aşçı kıyafetleri seçiminde göz önünde bulundurulması gereken bazı unsurları aşağıda özetledik…

aşçı ceket modelleri

Kumaş Önemli…

Harika bir şef ceketi dayanıklı, nefes alabilir, temizlenmesi ve ütülenmesi kolay bir kumaşa sahip olmalıdır. Sizi sıcak iş ortamında terletmeyecek ve hızlı temponuza dayanabilecek sağlamlıkta olması gerekir. Ayrıca profesyonel bir görünüm için aşçı ceketleri her zaman temiz ve düzgün olmalı, sık yıkmaya ve lekelere karşı dirençli olmalıdır.

Ceketin kumaşı ; %100 polyester, %100 pamuk veya polyester-pamuk karışımı olabilir. Uygun fiyat ve konforlu bir kumaş türü olarak %65 polyester ve %35 pamuk seçmenizi öneririz. Kumaş ağırlığı fazla olan malzemeler daha dayanıklıdır, daha hafif kumaşlar ise soğutma etkisine sahiptir. Polyester ve pamuk harmanı ile her ikisini de elde edebilirsiniz. Yüksek kaliteli aşçı ceketlerimiz için kataloglarımızı inceleyebilirsiniz.

chef ceket, aşçı ceketleri

Stil

Kumaşlar gibi stiller söz konusu olduğunda çeşitli seçenekler vardır. Kontrast biyeli tasarımlarla daha ince bir görünüm sağlanabilir. Bu sayede sofistike bir stil kazanmış olursunuz. Sıradan olmayan tasarımları kullanmak heyecan vericidir, unutmayalım ki, işinde üniforma kullanmak zorunda olan bir personelin mutlu çalışması için üniformasını sevmesi çok önemlidir. Aşçı ceketleri fit formları ve modern tasarımları ile profesyonel ve saygın görünümlüyle mükemmel dengeyi sağlamalıdır. Genelde kolda bulunan cepler ve çıtçıtlı modeller pratik kullanım sağlar. Stil seçiminde bu detayları da göz önünde bulundurmalısınız.

En önemlisi aşçı ceketler ilave olarak yapılan nakışlar veya baskılar ile kişiselleştirilebilir. Aşçı ceketlerimizde XS’ dan - 5XL ‘a kadar beden seçenekleri mevcuttur. Yukarıdaki detayları içeren aşçı ceket modelleri için ismont.com.tr’yi tıklayın veya İşmont mağazalarına uğramayı unutmayın!

erkek aşçı ceket fiyatları

Konfor

Aşçı ceketleri çok sıkı veya çok gevşek olmamalıdır. Rahatça giyebilir olmalı ancak bedeninize asla büyük gelmemelidir. Top düğmeli aşçı ceketleri düğmelerin kolay çıkabilir olması tehlike arz ettiğinden artık üretilmemektedir. Onun yerine çıtçıtlı ve büyük düşmeli modelleri tercih edebilirsiniz.

Sitemizdeki ürünlerin yanında bulunan beden tablosunu inceleyerek bedeninize mükemmel uyumu sağlayan ürünü bulabilirsiniz.

Sizin veya işletmeniz için doğru chef ceketini bulmak veya özel tasarım ceketler yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Doğru Kulak Koruyucu Seçmek için 5 İpucu

Gürültülü çalışma ortamlarında, ses geçirmeyen kulaklık kullanmak son derece önemlidir çünkü işitme kaybının sonuçları çok ağırdır. Peki, endüstriniz için doğru kulak koruyucu nasıl seçebilirsiniz?

Kablolu kulaklık, tek kullanımlık sünger kulaklık, bantlı kulaklık, barete takılabilir ayarlanabilir kulaklık olarak 4 çeşit kulak koruyucu vardır. En iyi kulak koruyucu seçmek için 5 ipucunu aşağıda sizler için derledik.

1- Kulak Koruyucunuzun Standartlara Uygun Olması

Kulak koruyucunuzun standardı, 2012 yılı 6331 sayılı iş güvenliği ve sağlığı kanunun güvenlik gereçlerini kapsaması gerekir. Özellikle inşaat, yol yapım, mobilya-ahşap işleme, plastik işleme, matbaa, tekstil ve dökümhane gibi gürültülü endüstriler için standart desibelden daha yüksek sese maruz kalındığında doğru kulak koruyucu ürünler için belirlenmiş standartlar aşağıdaki gibidir. Aşağıdaki standartları karşılayan kulak koruyucu bulmaya dikkat edilmelidir.

 1. EN 352-1 Kulaklıklar için.
 2. EN 352-2 Kulak tıkaçları için.
 3. EN 352-3 Barete takılabilir kulaklıklar için.
 4. EN352-4 İletişimli kulaklıklar için.
kulak koruyucu, iş güvenliği malzemeleri, ses geçirmeyen kulaklık

2- İşinize Uygun İş Kulaklığı Seçilmesi

Sektörünüz için doğru işitme korumasını seçerken, filtrelenmesi gereken ses düzeyini ve hangi seviye tutulması gerektiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Minimum kaç dB korumaya gereksinim olduğunu tespit etmek için hangi seviyede ses azaltması gerektiğini bulmanız gerekmektedir.

   Örneğin;
  • Çekiç, elektrikli testere, çim biçme makinesi, motosiklet için 100-120 dB
   • - Marangozluk, inşaat ve benzeri işlerde
  • Jet motorları ve silah sesleri poligon kulak koruyucuları için 140 dB (ağır ses seviyesi)
   • - Havaalanı, endüstri, polis ve atıcılık poligon işlerinde

İşletmeniz veya kişisel kullanımlarınız için bu oranlarda göz önünde bulundurmanız gereklidir. Örneğin; motosiklet kullanıcıları, motosiklet kulak tıkacı kullanmalıdır.

Bulunduğunuz ortamda korumanın gerekli olup olmadığına kesin karar vermek için en iyi yol bir uzmanın gürültünün olduğu ortamda gözlem ve ölçüm yapması olacaktır.

kulak koruyucu, iş güvenliği malzemeleri, ses geçirmeyen kulaklık

3- Kulaklık Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

İş güvenliği uzmanınızın düzenli aralıklarla ses geçirmeyen kulaklıkları kontrol etmeli ve en az yılda bir kez değiştirilmelidir. Kullanıcı tarafından basit bakımları yapılmalı ve uygun saklama koşullarında saklanmalıdır. Düzgün bir şekilde saklanmaz ise kir güneş, ısı, soğuk vb unsurlara bağlı olarak daha hızlı bozulabilir.

4- Konfor ve Uyum

Tek kullanımlık sünger kulak tıkacı konfor sağlar. Bakteri ve kir barındırabilecekleri için günlük olarak değiştirilmesi daha uygundur. Baretlere takılabilir kulaklıklar baş korumanızı engellememek için tasarlanmıştır. Bantlı kulaklıklar ise ayarlanabilir kayışlarla ve yumuşak kulak yastıklarına sahiptir. Ortamınıza uygun özellikte koruyucuyu, çalışma şeklinize uyum sağalacak modelde seçmelisiniz.

kulak koruyucu, iş güvenliği malzemeleri, ses geçirmeyen kulaklık

5- Kolay Bakım ve Saklama

  Bantlı kulak tıkaçları temizleme ve saklama için;
 1. - Hafif ıslak bir bez silin.
 2. - Yumuşak bir fırça ile kulak yastıklarını etrafını temizleyin
 3. - Fazla güneşten ve hasarlardan kaçının
 4. - 2 / 4 hafta bir kulak yastıklarını değiştirin.

Tek kullanımlık kulak tıkaçlarının her gün atılması önerilir (Hijyenik açıdan önemlidir ve Kulak tıkaçları fiyatları uygundur)

Kulak koruyucular çalışanlarının güvende mutlu tutmak için hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle doğru kulak koruyucu seçerken bilinçli bir karar vermeye dikkat etmek gerekir. İş güvenliği uzmanınıza danışın ve çalışanlarınız için en rahat iş güvenlik malzemelerini ismont.com.tr ve İşmont mağazalarından edinebilirsiniz.

Tüm Sektörlerin Tercihi "İş Yelekleri"

Yelekler, kış mevsiminin veya serin havaların vazgeçilmez ürünleridir. Birçok sektörde logo uygulaması yapılarak iş yeleği olarak sıkça tercih edilmektedir. Kolları olmaması sebebiyle rahat çalışma imkânı sağlar. Yelek, kollar çalışırken hareket halinde olmayan göğüs ve sırt kısmını soğuktan ve rüzgardan korur. Firmalar, göğüs ve sırt kısmına logolarını baskı olarak uygulatarak kurumsal kimliklerini de yansıtmakta bilmektedir.

Çoğu Sektörün Tercihi…

İş yelekleri çalışma hayatında birçok dalda tercih edilen popüler ürünlerdendir. Günlük hayatta kullandığımız klasik modeller üretildiği gibi iş alanlarının ihtiyaçlarına göre tasarlanmış fonksiyonel modellerden de üretilmektedir. Mevsimlik ve dayanıklı yapıları ile uzun süre kullanıma uygun olup ekonomik açıdan tasarruf etmenizi de sağlarlar. Ancak iş yelekleri fiyatları ndan ziyade kalitesi ve nerede nasıl giyileceği büyük önem taşır.

iş yelekleri, iş yeleği modelleri

Hangi çalışma koşullarında ve hangi alanda kullanılacağı göz önünde bulundurularak modeli ve rengi seçilmeli, rahat ve ihtiyaç varsa güvenliği sağlayacak nitelikte olmalıdır. Verimli performans için çalışma şartlarına uyum sağlamalıdır.

Sektörlere göre çeşitlerini sınıflandırırsak, inşaat yeleği çoğunlukla şantiye işçiliği, bahçıvanlık belediye işçileri, balıkçılar, kargo firmaları, lojistik firmaları, süper marketler ve yapı malzemeleri satan firmalar tarafından kullanılmaktadır. Kargocu yeleği, gazeteci yelek ve inşaat yelekleri çoklu cep yapısı ve fonksiyonel kullanımı ile çoğu sektörün ihtiyacını karşılamaktadır.

iş yelekleri, iş yeleği modelleri

Doğru Seçim, Üstün Rahatlık Sağlar!

Süper marketlerde soğuk hava bölümünde çalışan personel için ısı muhafazalı yelek tercih edilirken, yapı market, kargo çalışanları için vücut hareketlerini kısıtlamayacak hafif yapıda iş yelekleri tercih edilmelidir. Saha çalışanları için iş yelekleri baskılı olarak tercih edebilir ve reklam amaçlı kullanılabilir. Karanlık ve ışığın yeterli olmadığı ortamlarda çalışanın görünürlüğünü artırmak için reflektörlü yelek ve fosforlu iş yelekleri tercih edilmelidir. Bu ekonomik ürünlerin maliyeti düşük ama güvenlik açısından faydası çok büyüktür.

Bazı modeller ise günlük hayatta kullanabileceğiniz renklerde ve şık tasarımlıdır.

İş yelekleri kategorimizde çok cepli yelek, anorak yelek, şişme yelek ve daha pek çok farklı iş yeleği modelleri ismont.com.tr’i ziyaret ederek hemen edinebilirsiniz.

Hayatı Kurtaran Trafik Güvenlik Ürünleri ve Uyarı Levhaları

İnsan sağlığı ve iş güvenliği insanların refah içinde hayat sürdürebilmeleri için her alanda oldukça önemli hale gelmiştir. Özellikle modern bir hayat yaşamak için tercih ettiğimiz şehir hayatı yalnızca insan hayatını kolaylaştıran ya da zenginleştiren özellikleri kalmayıp teknolojinin getirdiği tehlike ve risk ve zorlukları da içermektedir. Bunların arasında trafiğin yeri kuşkusuz çok büyüktür.

Trafiğin güvenliği bir şekilde sürdürülebilmesi için bazı güvenlik önlemlerine ve uyarılarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bunların en başında trafik güvenlik levha ve ürünleri gelmektedir. Onlar sayesinde çoğu kez farkında olmadan trafik kazalarından korunuruz.

Trafik güvenlik ürünleri denilince ilk akla gelenler delinatör, uyarı levhaları, hız kesici kasisler ve trafik konisidir. Uyarı levhaları hayatımızı her alanında var olan özellikle iş güvenliğinde sıkça kullanılan uyarı işaretleridir.

iş pantolonları

Hız kesici kasis ve ikaz levhaları ile yapılan uyarılar kazalar yaşanmaması için insanları uyarmayı ve korumayı hedefler. Trafik levhalarında yer alan uyarıların net, sade ve kolay anlaşılır olmalıdır. Uyarı levhalarında özellikle görsel anlatım yolu kullanılarak gerekli mesajın hızlı olarak iletilebilmesini sağlamalıdır.

Büyük şehirlerde vaktimizin oldukça büyük bir kısmını şüphesiz trafikte geçiriyoruz. Trafiğe çıktığımızda birçok yerde trafik ürünleri içerisinde olan uyarı levhaları, dubalar, plastik kasisler ve trafik lambaları ile karşılaşırız. Trafik güvenlik ürünlerinin yolculuklarımızda hayatımıza sağladığı yararları bir örnekle açıklamak gerekirse yol çalışması olan bir yola girdiğimizde, karşımıza yol çalışması uyarı levhası çıkmadığında, hızlı bir şekilde yolumuza devam edebilir ve sadece bu yüzden büyük bir kaza geçirilebiliriz. Ya da hız limit 30 km levhası gördüğümüzde hızımızı düşürerek güvenle yola devam etmemizi sağlamış oluruz. Bu uyarıcı levhalar, can ve mal güvenliğimizin korunması açısından çok önemlidir.

iş pantolonları

Trafik konileri, park bariyerleri olarak kullanılan ürünlerdendir. Hidrolik sistemlere göre maliyeti oldukça düşük olan bu ürünler sıkça tercih edilmektedir. Trafik konileri yolu geçici süre ile kullanıma kapamak amacıyla da kullanılmaktadır.

Trafik güvenlik ürünleri ve uyarı levhaları sadece firmalar ve çalışanlar tarafından kullanılmamaktadır. Can ve mal güvenliğinde gerekli olan tüm alanlarda, evimizde veya bahçemizde, sürüş esnasında aracımızda olası bir arıza yaşadığımızda güvenli bekleyiş için uyarıcı olarak kullanılabilir. Siz de can ve mal güvenliğiniz için gerekli trafik güvenlik ürünlerinden birini İŞMONT mağazalarından edinebilir veya hemen tıklayarak satın alabilirsiniz.

İlk Koşul Rahat Giysi

Çalışırken iyi bir performansın ilk koşulu rahat giysidir. Çalışanın kıyafetleri içerisinde rahat olması özgürce hareket etmesini sağlayarak, verimliliğini arttırır. Rahatsız giysi kişinin konsantrasyonunu bozar ve çalışmasını zorlaştırır.

Giysinin tasarımından kumaşına, dikişine ve aksesuarlarına kadar tüm detayları rahatlık ön planda tutularak tasarlanıp seçilmelidir. Ayrıca çalışan iş elbisesini severek giymelidir, modelinden veya rahatlığından memnun olmadığı bir giysiyi her gün giymek çalışan için sıkıntı vericidir. Giysisinin içinde mutsuz olan çalışandan verim beklemek anlamsızdır.

iş pantolonları

Zorlu çalışma koşullarında çalışanların giysisi, yırtılma dirençli özel kumaşlardan üretilmeli, geniş ve rahat formlarda tasarlanmalıdır. Bel yapıları esnek olup, pratik ve bozulmayan kaliteli fermuar kullanılmalıdır. İşmont olarak ürünlerimizi her zaman güvenlik ve konfor koşullarını ön planda tutarak tasarlıyor ve üretiyoruz. Arge ekibimiz ürünlerimizi ihtiyaçları sahada gözlemleyerek, danışarak ve kullanıcıyla empati kurarak geliştirmektedir. Özellikle konforun daha çok arandığı iş pantolonları kategorimize her geçen gün yeni ürünler eklemekteyiz.

İşçi pantolonları klasik modellerden hareketli spor modellere kadar geniş çeşitliliğe sahiptir. Yazlık iş pantolonu, kışlık iş pantolonu, komando cepli iş pantolonu ve termal iş pantolonlarımız mevcuttur. Pantolonlarımız pamuklu veya polyester karışımlı gabardin kumaşlardan, kanvas kumaşlardan ve kot kumaşından üretilmektedir.

iş pantolonları

Çoğu modelde bel arkası lastikli olup hareket kolaylığı sağlar. Çift veya tek sıra reflektörlü iş pantolonlarımızmevcuttur. Soğuk havalarda tercih edilen kapitone iç dolgulu termal pantolonlarımız kışın en çok satılan ürünlerimiz arasındadır. İki renkli spor modellerimiz çok fonksiyoneldir, üzerinde dizlik yuvaları bulunur, çizme ile kullanım için paçaları daraltılabilir, çıtçıtlıdır. Bazı modellerin diz kısmında üstün aşınma direnci için çift kat kumaş kullanılmaktadır. Kargo cepli iş pantolon, veya çok cepli pantolon cepleri genelde körüklüdür, bu sayede daha fazla özel eşyanızı üzerinizde taşımanıza olanak sağlar.

%100 pamuk kanvas iş pantolonlarımız şık bir forma ve fit bir duruşa sahiptir. Pantolon renklerimiz genelde sektörlerin en çok tercih ettiği lacivert, sax mavi, gri, bej ve beyaz renklerde üretilmektedir. Beyaz rengi gıda ve kimya sektörleri tercih etmektedir. Eğer konforlu ve modern bir iş pantolonuna ihtiyacınız varsa iş pantolonu kategorimizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca pantolonunuzu uygun bir sweatshirt ve yelekle de tamamlayabilir tepeden tırnağa rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz.