Alışveriş Sepeti
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
sevenspikes.themes.electronics.common.navigation
RSS

Blog

İlk Koşul Rahat Giysi

Çalışırken iyi bir performansın ilk koşulu rahat giysidir. Çalışanın kıyafetleri içerisinde rahat olması özgürce hareket etmesini sağlayarak, verimliliğini arttırır. Rahatsız giysi kişinin konsantrasyonunu bozar ve çalışmasını zorlaştırır.

Giysinin tasarımından kumaşına, dikişine ve aksesuarlarına kadar tüm detayları rahatlık ön planda tutularak tasarlanıp seçilmelidir. Ayrıca çalışan iş elbisesini severek giymelidir, modelinden veya rahatlığından memnun olmadığı bir giysiyi her gün giymek çalışan için sıkıntı vericidir. Giysisinin içinde mutsuz olan çalışandan verim beklemek anlamsızdır.

iş pantolonları

Zorlu çalışma koşullarında çalışanların giysisi, yırtılma dirençli özel kumaşlardan üretilmeli, geniş ve rahat formlarda tasarlanmalıdır. Bel yapıları esnek olup, pratik ve bozulmayan kaliteli fermuar kullanılmalıdır. İşmont olarak ürünlerimizi her zaman güvenlik ve konfor koşullarını ön planda tutarak tasarlıyor ve üretiyoruz. Arge ekibimiz ürünlerimizi ihtiyaçları sahada gözlemleyerek, danışarak ve kullanıcıyla empati kurarak geliştirmektedir. Özellikle konforun daha çok arandığı iş pantolonları kategorimize her geçen gün yeni ürünler eklemekteyiz.

İşçi pantolonları klasik modellerden hareketli spor modellere kadar geniş çeşitliliğe sahiptir. Yazlık iş pantolonu, kışlık iş pantolonu, komando cepli iş pantolonu ve termal iş pantolonlarımız mevcuttur. Pantolonlarımız pamuklu veya polyester karışımlı gabardin kumaşlardan, kanvas kumaşlardan ve kot kumaşından üretilmektedir.

iş pantolonları

Çoğu modelde bel arkası lastikli olup hareket kolaylığı sağlar. Çift veya tek sıra reflektörlü iş pantolonlarımızmevcuttur. Soğuk havalarda tercih edilen kapitone iç dolgulu termal pantolonlarımız kışın en çok satılan ürünlerimiz arasındadır. İki renkli spor modellerimiz çok fonksiyoneldir, üzerinde dizlik yuvaları bulunur, çizme ile kullanım için paçaları daraltılabilir, çıtçıtlıdır. Bazı modellerin diz kısmında üstün aşınma direnci için çift kat kumaş kullanılmaktadır. Kargo cepli iş pantolon, veya çok cepli pantolon cepleri genelde körüklüdür, bu sayede daha fazla özel eşyanızı üzerinizde taşımanıza olanak sağlar.

%100 pamuk kanvas iş pantolonlarımız şık bir forma ve fit bir duruşa sahiptir. Pantolon renklerimiz genelde sektörlerin en çok tercih ettiği lacivert, sax mavi, gri, bej ve beyaz renklerde üretilmektedir. Beyaz rengi gıda ve kimya sektörleri tercih etmektedir. Eğer konforlu ve modern bir iş pantolonuna ihtiyacınız varsa iş pantolonu kategorimizi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca pantolonunuzu uygun bir sweatshirt ve yelekle de tamamlayabilir tepeden tırnağa rahatlığın tadını çıkarabilirsiniz.

Konforlu Bir Sıcaklık için Termal Ürünler

Kasım ayına girdik ve artık kış mevsimi soğuk yüzünü gösteriyor. Soğuk hava günlük yaşamı zorlaştırdığı gibi, dışarıda yapılacak aktiviteleri de kısıtlamaya başladı. İş günlerinde ofislerimize gitmek için soğuk havaya mecburiyetten katlansakta hafta sonları ihtiyacımız olmadığı sürece dışarıya çıkmak istemez olduk...

Peki ya gün içerisinde sıcacık ofiste veya evinde olamayan dış ortam çalışanları ne yapmalı?

kışlık iş montları, motorsiklet montu,

Şantiye ve tersane çalışanları, kargo elemanları, özel güvenlikler, market ve depo çalışanları, hastane çalışanları, vatani görevini yapan askerler ve mevsim koşulları ne olursa olsun görevini yerine getirmek zorunda olanlar! Bu yazımız sizin için!

Kış mevsiminin en büyük sorunlarından biri ısınmaktır. Isınmak için kat kat giyinir hareket edemez hale geliriz. Ancak ısınmak için aslında çok kalın giyinmek zorunda değiliz. Kalın giyinmek vücut hareketlerini sınırlayacağından çalışırken performansı da düşürür. İnce ve birkaç kat giyinmek hava izolasyonu açısından daha doğrudur. Konforlu bir sıcaklık için size termal iç giyimi tavsiye ediyoruz. Kıyafetinizin içine, direkt vücudunuza giyebileceğiniz termal içlikler ince yapısına rağmen kalın giysilerden daha sıcak tutar. Pamuklu içliklerden en büyük farkı vücut ısısını dışarı vermemesidir. Isının %80 kadarını vücutta hapsederek nemi dışarı atar, böylelikle bakteri oluşumunu engellediğinden pamuklu içliklere göre daha sağlıklıdır. Pamuklu içlikler nemi dışarı atmaz bu nedenle vücudu hasta edebilir.

kışlık iş montları, motorsiklet montu,

Termal iç giysilerin aynı zamanda çok hafif ve esnek bir yapıya sahiptir, konforlu ve yumuşacıktır. Vücudu sarar ancak hareketlerinizi kısıtlamaz. Nefes alan yapısıyla aşırı sıcak ve soğuk stoklanmasını engeller.

Kış aylarında konforu ve sıcaklığı bir arada arıyorsanız Thermoform İç Giyim kategorimize bir göz atmanızı öneririz. İçlik takımlar, termal içlikler, termal atlet ve termal pantolon kategorimizde mevcuttur. Ayrıca tepeden tırnağa üstün bir sıcaklık için termal çorap, termal bere, termal boyunluk, termal kar maskesi ve termal eldiven gibi aksesuarları da Termal Ürünler kategorimizde bulabilirsiniz.

İnteraktif Ürünlerin Avantajlarını Keşfedin!

İşte karşınızda yüksek görünürlüklü ürünler kategorisinin en yaratıcı ürünü!


4 farklı kullanım olanağını tek üründe bulabileceğiniz eşsiz bir tasarım harikası…

Yüksek görünürlüklü ürünler serisinin tüm ön koşullarını ve standartlarını sunan S468 fonksiyonel reflektörlü iş montu ılık, serin veya yağmurlu havalarda yanınızda!

Dış ceket ve iç yelekten oluşan ürün, size 4 farklı şekilde kullanım olanağı sunuyor.

Dış ceket yeleksiz kullanıldığında pratik bir reflektörlü yağmurluk veya rüzgarlık vazifesi görür.

Katlanabilir başlığı ve su dirençli PU kaplamasıyla sizi yağmurdan korur. Bileği saran örgü manşetleri soğuk hava girişini engeller. Yüksek görünürlük özelliği sayesinde sağladığı güvenlikle özellikle gece veya kapalı havalarda motosiklet yağmurluğu ve balıkçı yağmurluğu olarak da kullanılabilmektedir. Çift yönlü fermuar yapısıyla çok pratiktir. İç cebi ve geniş üstten cepleriyle özel eşyalarınız için güvenlidir.

kışlık iş montları, motorsiklet montu,

İç yeleği ile birlikte kullanıldığında koruyucu bir kışlık monta dönüşür.

Soğuk havalarda iç yelek ile birlikte kullanabilirsiniz. İç yelek hafif yapısına rağmen sizi sıcacık tutacak elyaf dolguya sahiptir. En güzel özelliği ise çift taraflı kullanılabilmesidir. İhtiyaç durumunuza göre yüksek görünürlük reflektörlü yüzünü veya lacivert kapitone yüzünü tercih edebilirsiniz. Reflektörlü yüzü şantiye, tersane ve benzeri sahalarda kullanım için uygundur. Reflektörleri sayesinde gece kullanımında güvenlik sağlarken normal bir ikaz yeleğine veya fosforlu yeleğe göre daha ağır ve şık bir görünüme sahiptir. Lacivert yüzünü çevirdiğinizde ise iç ortamda kullanılabilen sade bir iş yeleğine dönüşür. Turuncu ve sarı renkleri mevcut olan ürün XS den 3XL bedene kadar geniş beden seçeneğine sahiptir. EN ISO 20471 ve EN 343 sertifikalarına sahiptir. Dış ceket; %100 Polyester 190 gr/m² - 300D Oxford dokuma ve leke dirençli PU kaplamalıdır. İç yelek; %100 Polyester olup 60 gr/m² dolguya sahiptir.

kışlık iş montları, motorsiklet montu,

Kışlık mont, yelek, rüzgarlık ve yağmurluğa ayrı ayrı para harcamayın! Tek ürünle tüm ihtiyaçlarınız karşılayan bu tasarım harikası üründen hemen edinin, kış boyu her koşulda yanınızdan ayırmayın!

Sizde, reflektörlü 4 fonksiyonlu mont ürünümüze tıklayarak detaylı inceleyebilir ve en iyi fiyat garantisiyle hemen satın alabilirsiniz.

Sıcak, kuru ve güvenli bir kış dileriz.

Çok Amaçlı Nitril Edivenler

Ellerin yaralanma riskini önemli ölçüde azaltma amacıyla kullanılan koruyucu iş eldivenleri farklı risk alanlarına hitap eden farklı hammaddelerden üretilmektedir.

Bu yazımızda; çok amaçlı kullanım alanı bulunan nitril eldivenlerden bahsetmek istiyoruz.

İnşaat, montaj, depolаmа, dağıtım, yükleme ve bоşaltma, taşıma, bahçe, tamirat, temizlik, sanayi, otomotiv, mutfak, hastane gіbі farklı alanda kullanılabilen genel amaçlı bir iş eldivenidir. Nitril eldiven, genel olarak “İş Eldiveni”, “İş Eldivenleri” , “İşçі Eldiveni” “İnşaat eldiveni” veya “Sarı eldiven” ve "Kimyasala dayanıklı eldiven" olarak da bіlіnmektedіr. Kısaca nitril'i oluşturan özellikler, birçok sanayi, özellikle sağlık ve gıda hizmetleri uygulamaları için yaygın olarak kullanılan mükemmel bir eldivendir.

Nitril Nedіr?

Nitril, yağlara ve petrol yakıtlarına dayanıklı fiziksel özelliklere sahip sentetik lateks ve kauçuktan oluşur. Bilindiği gibi nitril, lateks gibi protein içermez. Bu sayede sadece lateks eldivenlere göre alerji riski yoktur. Ayrıca bu sentetik malzeme, lateksten üç kat fazla delinmeye dirençli eldiven türüdür.

Nitril Eldiven Çeşitleri;

Nitril eldiven, el kısmında pamuklu astar üzerine kullanım amacına göre nіtrіl kaplama vе bilek üzerine örgü oluşmaktadır.

Çeşitleri ise;

Köpük Nitril Eldiven:

Köpük nitril, çırpılmış sıvı nitrilden üretilmiştir. Bu formu sayesinde, bir sünger gibi davranır. Yaş ve kuru koşullar için mükemmel tutuş sağlaması için köpük nitril eldiven kaplaması kullanılır. Yağlı çalışma ortamları için uygundur.

iş eldivenleri, el koruyucular

Mavi Noktalı Nitril Eldivenler:

Bu, nitrilin başka bir formudur ve burada malzeme, kaplamada milyonlarca küçük gözenek oluşturacak şekilde işleme tabi tutulmuştur. Bu nitril özel formu, köpük nitrile göre daha iyi kavrama sağlar. Mavi PVC noktalar ile kaydırmazlık özelliğine sahiptir. Kuru çalışma ortamları için yüksek beceriklilik ve üstün kavrama kabiliyeti sağlar. Genel işler, montaj ve otomotiv sektörleri için uygundur.

Tam Kaplı Nitril Eldivenler:

Özel nitril kaplaması ile petrol kimyasallarına dayanıklıdır. Aşındırıcı ve sert koşullarda ıslak kuru ve yağlı uygulamalar için tasarlanmıştır. Tamir ve bakım işleri için uygundur. Petrol, inşaat, demir çelik sanayi, otomotiv ve mekanik işler için uygundur.

iş eldivenleri, el koruyucular

Light Nitril Eldiven:

Yarım kaplı olarak üretilmiştir. Bu sayede hafif bir yapıya sahiptir. Genel amaçlı olarak bahçe düzenlemelerinde ve inşaat eldiveni olarak kullanılabilir.

iş eldivenleri, el koruyucular

Nitril Muayene Eldiveni:

Tek kullanımlık pudrasız eldivenler özellikle gıda servis ve işleme endüstrisinde çok yaygın kullanılmaktadır. Muayene eldivenleri, sentetik elastik yapısıyla giyenlerin eline uyan pürüzsüz bir uyum sağlar. Kavrama ve hissetme hassasiyetine sahiptir. Gıda endüstrisinde popüler kullanımın yanı sıra tek kullanımlık muayene eldivenleri sağlık ve temizlik sektörlerinde de yoğunlukla kullanılır.

iş eldivenleri, el koruyucular
Nitril Eldivenlerin 6 Avantajı
 • Eldivenin tam nitril kaplamalı olanları kimyasal maddelere karşı daha güvenli kullanım sağlar.
 • Özel nitril formülü sayesinde aşınmaya ve sürtünmeye karşı max. dirençli ve daha dayanıklıdır,
 • Delinme, kesilme ve yırtılmaya karşı da dayanıklıdır,
 • %100 pamuk iç astarı terlemeyi önler, ısı yalıtımı sağlar,
 • Her iklim koşulunda uzun süreli kullanım kolaylığı sunar,
 • Islak ve kuru cisimleri çok iyi kavrar,

Nitril iş eldivenlerinin mükemmel özellikleri, aşırı derecede çok yönlülüğü ile çok popüler! Nitril iş eldivenlerini kullanmaya henüz başlamadıysanız, hemen edinmek için İşmont mağazalarına veya ismont.com.tr’ye uğrayabilirsiniz.

3M Koruyucu İş Tulumu Seçimi Nasıl Yapılır? Nelere Dikkat Edilmeli?
3m tulum, beyaz tulum, kimyasal tulum, ilaçlama tulumu

Bu yazımızda “koruyucu tulum seçiminde nelere dikkat edilmeli?” ve “iş tulumu nasıl seçilir? “ Sorularına yanıt arayacağız…


Koruyucu Tulum Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tepeden tırnağa koruma için adeta biçilmiş bir kaftan olan iş güvenliği donanımlarından 3m tulum her alanda ön plana çıkmaktadır. Birçok standardı bulunan iş tulumlarının seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kullanım alanlarına göre iş güvenliği tulumlarının seçiminde sizlere kolaylık sağlayacak bilgileri bir araya getirdik.

3M İş Güvenliği Tulumlarının Koruma Türleri

3M Koruyucu tulum ürün çeşitleri pek çok endüstriyel tehlikeye karşı etkili kullanım ve koruma sağlar.

Kimyasal Koruyucu Tulumlar: 3M™ 4570 Koruyucu Tulum

3m tulum, beyaz tulum, kimyasal tulum, ilaçlama tulumu

KKD Yönetmeliği Kategori III, Tip 3.4.5.6 koruma seviyeleri uyarınca onaylanmış yüksek performanslı bir kimyasal koruyucu giysi olup, kimyasal jet püskürmelerine karşı korunmak için uygundur.

Ana Kullanım Alanları:
  1. Kimyasal döküntü
  2. Dekontaminasyon
  3. Tank temizleme
  4. Kimyasal karıştırma
  5. Taşıma
  6. Pestisit Püskürtme


Zararlı Toz ve Düşük Seviyede Sıvı Sıçramalar: 3M™ 4510 Koruyucu

3m tulum, beyaz tulum, kimyasal tulum, ilaçlama tulumuTulum boya sıçraması gibi küçük kimyasal sıçramalara karşı ekonomik bir çözüm sunar ve PPE Directive Kategori III,Tip 5/6 koruma standardını sağlar. Mikro gözenekli materyal, dış etmenlere karşı korunma sağlarken tulumun içinden dışarı doğru hava akışına izin verir.

Ana Kullanım Alanları:
 1. Endüstriyel temizlik,
 2. Makine bakımı,
 3. Sprey boya,
 4. Toz kaplama,
 5. Kaplama
 6. Reçine uygulamaları,
 7. Olay yeri inceleme…


Kuru Partiküller, Sıvı Ve Belirli Sıvı Kimyasal Sıçramalar Ve Spreye Karşı Koruma: 3M™ 4565 Koruyucu Tulum

3m tulum, beyaz tulum, kimyasal tulum, ilaçlama tulumu

CE Kategori III, Tip 4.5.6 koruması, yani benzersiz yumuşaklık hissi ve oturan dökümünü muhafaza ederken etkileyici seviyede sıvı bariyer (CE Tip 4.5.6) koruması sunar. EN 14126'ya göre test edilmiş biyolojik koruma sağlar.

Ana Kullanım Alanları:
 1. Püskürtme boya
 2. Hafif endüstriyel temizleme ve bakım
 3. İlaç sanayi…

Kuru Partiküller Ve Bir Takım Sınırlı Seviyedeki Sıvı Kimyasal Sıçramalarına Karşı Koruma: 3M™ 4532+ Koruyucu Tulum

3m tulum, beyaz tulum, kimyasal tulum, ilaçlama tulumu

CE Kategori Tip 5/6 standardına uygundur ve SSMMS malzemesi bazı alkol ve yağlara karşı ekstra koruma sağlamak için ek işlemden geçirilmiştir. Dayanıklı nefes alan malzemesi Premium tasarım özellikleri ile birlikte kullanımı boyunca yüksek seviyede konfor sağlar.

Ana Kullanım Alanları:
 1. Metal zımparalama ve cila,
 2. Yağlı kaygan ortamlar,
 3. Çimento üretimi,
 4. Boya kaplama,
 5. Hafif endüstriyel temizlik,
 6. Makine bakımı,
 7. Zehirli tozlarla çalışma,
 8. Reçine uygulamaları…

Aşağıdaki linkten yapılan işe göre kullanımı tavsiye edilen vücut koruma donanımı ve iş tulumu kullanım alanlarını içeren tabloları inceleyebilirsiniz.

İş Tulumu Kullanım Alanları tablosu için tıklayınız...

3M Koruyucu tulum seçiminizi yukarıdaki belirtilen kullanım alanları ve çalışma ortamınıza göre sizde hemen satın alabilirsiniz…

Neden Beyaz Önlük?

Belki bu zamana kadar bazı insanların aklına, özellikle doktor önlükleri neden beyaz diye sorular gelmiş olabilir. Bu yazımız da doktorların ve öğretmenlerin neden beyaz önlük tercih ettiklerine yanıt bulmaya çalışacağız.

İş kıyafetlerinde renk seçimi, marka kimliği ve zevk tercihlerine göre farklı kullanım alanları ve sonuçlar ortaya çıkarır. Renk tercihleri profesyonel olarak mesleki bir unsuru temsil etmesi ve belli bir statü belirlemeye de etken olmaktadır.

Özellikle sağlık sektörü insan sağlığı için renk konusunda çok daha seçici bir sektörü temsil ettiğini söyleyebiliriz. Özellikle doktor önlükleri beyaz temiz ve kendine özgü görüntüsü ile birlikte önemli bir standardı oluşturmaktadır.

Beyaz iş önlükleri birçok anlamı barındırır. Öncelikle beyaz temizliği saflığı simgeler. Ayrıca anlam olarak da soğukkanlılığı, masumiyeti, asaleti ve devamlılığı içerir. Bu da insanlara güven ve huzur verir.

Beyaz önlük ilk defa Roma Senatosu seçimlerinde adayların saf ve temiz oluşunu simgelemek için kullanılmış. 1800'lü yılların sonlarına doğru doktorlar bilim adamı olduklarını göstermek için iyi bir üne sahip olan beyaz önlüğü giymeye başlamış ve zamanla doktorların sembolü haline gelmiştir.

Yıllardan beri hem bir geleneği hem de gerekliliği temsil eden beyaz önlük, doktorluk mesleği ile simgeleşmiş bir sembol haline de gelmiştir.

Evde, hastanede ya da okullarda standart olarak temizliği hijyeni ve başarıyı simgeleyen beyaz iş önlükleri gelenekselmiş bir üniformadır. İş hayatında hijyen ve güvenliği karşılamak üzere tasarlanmış beyaz önlükler pratik ve rahattır.

Günümüzde de sağlık çalışanlarından, okullara ve iş yerlerinden laboratuarlara kadar gerek temizliği gerek anlamı açısından beyaz önlükleri tercih ediyor. Üç cepli, düğmeli veya çıtçıtlı ve farklı yaka formuna sahip modelleri ile ihtiyaçlarınıza tam karşılık verir.

Doktor, hemşire, laboratuar, öğretmen ve sağlık çalışanlarının beyaz önlük seçimlerinin yanı sıra bir diğer önemli nokta ise; uzun süre ve çoğunlukla da ayakta olmalarından dolayı sabo terlikleri tercih etmeleri önemlidir. Bu terlikler ortopedik olması nedeniyle ayak sağlığı için önemlidir.

Günlük kıyafetlerinizin üzerinde çok rahat kullanabileceğiniz geniş formda beyaz önlük modellerini ve ayaklarınızı rahat ettirecek sabo terlikleri ve daha pek çok tamamlayıcı ürünleri ismont.com.tr’ yi ziyaret ederek edinebilirsiniz.

İş Güvenliğinde En Büyük Yardımcılarınız

Her sektörde işyerinin sağlıklı çalışma şartları için iş güvenliği malzemelerine ihtiyacı vardır. İsmont.com.tr’nin zengin ürün gamında iş eldiveninden uyarı levhalarına, toz maskesinden ilk yardım çantasına, iş gözlüklerinden göz solüsyonlarına ihtiyaç duyulan en önemli koruyucu ürünlerini kolayca bulabilirsiniz.

Günümüzde iş sağlığı ve güvenliği, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası’nın getirdiği zorunlulukla firmaların en çok önem verdiği konuların başında iş güvenliği yer almaktadır. Yasal zorunluluğun yanı sıra risklerin en aza indirilmesi, daha sağlıklı ve güvenli çalışma ortamları hazırlanması çalışanların verimini ve başarısını da fazlasıyla etkilemektedir. İş güvenliği denildiğinde akla ilk olarak baret, eldiven, maske, gözlük, uyarı levhaları gibi koruyucu ürünler gelmektedir.

Doğru Tercih Edilmiş Kişisel Koruyucu Donanım Hayat Kurtarır!

İş güvenliği ürünlerinin başlangıç noktası olan toz maskesi, iş gözlükleri, göz solüsyonları, iş önlükleri ve ilk yardım çantasını amaca uygun olarak doğru ürünü seçmek en büyük önceliğiniz olmalıdır.

Toz Maskeleri: Özellikle tozun yoğun olduğu tekstil, boya, maden marangozluk gibi sektörlerde koruyucu ürün olarak kullanılmaktadır. İş Gözlükleri: Kullanılan iş koluna göre kaynak gözlüğü, atölye, marangozluk, laboratuar gözlükleri gibi sınıflara ayrılmaktadır.

Göz Solüsyonları: Toz, kir, katı parçacıkların göze girmesi durumunda gözün yıkanması için kullanılır.

Göz Duşu İstasyonu: Göz duşu istasyonu, göz duşunun heran elinizin altında bulunmasına yardımcı olur. İstasyon sayesinde göz duşuna hızlıca ulaşarak göz ilkyardımını yapabilirsiniz. Eğer çalışma ortamınız tozluysa kapaklı göz duşu istasyonunu öneririz.

Ziyaretçi Önlüğü: Hijyenik ve steril olması ve kullanım kolaylığı açısından avantajlı olan tek kullanımlık ürünler içerisinde, ziyaretçi önlük insan sağlığı için en önemli ürünlerdendir. Mikroorganizma trasferini engellemesi sayesinde hem giyen kişiyi hemde çalışılan ortamı korur.

Uyarı Levhaları: Bir tehlikeye neden olabilecek veya zarar verecek durum hakkında uyarıda bulunan işaretlerdir. Kırmızı; yasak, tehlike anlamlarını taşır. Sarı; uyarı işareti anlamını taşır dikkatli olmak, önlem almak, kontrol etme talimatları verir. Mavi; Zorunluluk işareti anlamını taşır ve kişisel koruyucu donanım kullan gibi bilgiler verir. Yeşil; Acil kaçış, yardım işareti anlamını taşır kapı ve çıkış yerlerini gösterir.

İşmont olarak “İş Güvenliği” kategorimizde uyarı levhaları, toz maskesi, koruyucu gözlük, göz solüsyonları, ilk yardım seti gibi birçok ürün yer almaktadır. Sektöründe lider tedarikçileri ile işbirliği yaparak iş güvenliği kategorisinde de en iyi markaları en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Sizde bu avatjdan faydalanmak için hemen iş güvenliği kategorimizi inceleyin!

Bu Bayram Kazalara Karşı Önleminizi Alın!
çelik eldiven, kesilmez eldiven, aşçı önlük, kaydırmaz çizme, kağıt bone,

Kurban bayramlarında her yıl binlerce kişi yaralanmakta ve hastanelere koşmaktadır. Kesim esnasında özellikle parmak, el, el bileği ve ön kol yaralanmaları, başta olmak üzere baş boyun bölgesi travmalarının da dahil olduğu her türlü yaralanma görülebilir.

Kurban keserken el yaralanmaları, basit cilt yaralanmaları ile sınırlı olabileceği gibi; tendon, sinir, kemik, damar, eklem yapıları da içeren komplike yaralanmalar şeklinde olabilir ve hatta organ kopmaları oluşabilir. Hayvan darpları sonucu el, kol, ayak, bacak, yüz kırıkları oluşabilir.

Yaralanmalarda Yapılması Gerekenler;
 • Yaralanma sonrasında olay yerinde ilk müdahale çok önemlidir. Kanamalı yaralanmalarda temiz bezle kanama durulmalı, yabancı cisim batmış ise çıkarılmalıdır.
 • Organ kopmasının görüldüğü kazalarda ise organ steril şartlarda beze sarılarak nemli ve soğuk tutulması gerekmektedir. Organın direk olarak su ya da buzla temas etmemesi gerekmektedir.
 • Yaralanmalar ilk müdahalenin ardından acil bir sağlık kuruluşunda tedavi edilmelidir.

Yaralanmalara kısa sürede ve doğru ilk yardımın yapılması kas, sinir ve tendon yaralanmalarında en iyi sonucu almak için önemlidir. Aksi takdirde hareket kısıtlığı, uyuşma ve hissizlik ile sonuçlanabilir.

Kurban Bayramında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Kazaların olmadığı bir kurban bayramı geçirmek için alınması gereken bazı iş güvenliği malzemelerini aşağıda derledik.


Kesilmez Eldiven Kullanmak:

kesilmez eldiven, çelik eldiven

Acemi kasapların ellerinde oluşabilecek yaralanmalara karşı kesilme dirençli eldivenler yüksek koruma sağlar. Geçen yıllarda yürürlüğe giren kanunla riskli meslekler arasında dahil edilen kasaplara çelik örgü eldiven kullanma mecburiyeti de getirilmişti. Bıçak el ya da vücudun başka yerlerine kazayla temas etmesini yüzde %100 önlemek mümkün olmadığı için en azından eli koruyacak çelik kasap eldiveni kullanılması riski azaltacaktır. Günlük hayatımızda pek çok işimizi yapmamızı sağlayan ellerimizi hayatımızı konforlu bir biçimde yaşamak için kesilmez eldiven vb ürünlerle korumamız gerekmektedir.


suni deri önlük, bulaşıkçı önlük, pvc önelik,

Önlük Kullanmak:

Alınması gereken tedbirlerden biriside önlük kullanmaktır. Risk değerlendirmelerine göre suni deri önlük giyilerek karın bölgesinde oluşacak sıçrama kazaları bir miktar engellemektedir. Plastik veya pvc önlük sıvı geçirmez yapıları sayesinde sizi kirlenmelere karşı koruyacaktır.

İş Tulumu Kullanmak:

Askılı üst bedeni sayesinden çalışırken eğilmek zorunda kaldığınız durumlarda karın kısmında kasılma veya belde açılma gibi problemler yaşamayı engeller. Tüm vücut iş tulumları ise kollarınızı da korumanızda yardımcı olduğu gibi hareket serbestliği ve hijyen sağlar.

Kaydırmaz Çizme:

Islak zeminlerde kayma ve düşmelere karşı koruyucu etki gösterecektir. Hijyenik çalışma ortamı içinde ortama uygun iş ayakkabısı seçilmesi faydalı olacaktır.

Kağıt Bone:

Tek kullanımlık kağıt bonelerle temizlik ve hijyene dikkat edilmesi gerekir.

İş Gözlüğü:

Sıçrama batmalara karşı iş güvenliği gözlüğü kullanılması gözünüzde oluşabilecek riskleri en aza indirecektir.

İlk Yardım Çantası Bulundurmak:

ilk yardım çantası

İlk yardım malzemelerinin olduğu bir setinizin olması kaza durumunda ilk müdahaleyi kolayca yapılması için en büyük tedbirlerden bir tanesi olacaktır. İlk yardım çantası fiyatları hakkında ismont.com.tr’den bilgi edinebilirsiniz…

Son olarak da dikkat edilmesi gereken en önemli hususta trafik kazalarıdır. Aşırı hız yapılmamalı, uykusuz araç kullanılmamalı, trafik işaret ve işaretçilerine dikkat edilmesi sevdiklerimizin can ve mal kayıplarını ortadan kaldıracaktır.

Kurban bayramındaki yaralanmaların bir nebze önüne geçebileceğiniz iş güvenlik malzemeleri ile kesim yapmaya uygun kasap kıyafetlerinizin olması faydalı olacaktır. Çelik eldiven, kaydırmaz çizme, kasap önlük, iş tulumu ve kağıt bone gibi ihtiyaç duyacağınız kıyafet ve güvenlik ürünlerinin hepsini size en yakın İşmont mağazalarından veya online alışveriş sitemizden kolayca temin edebilirsiniz.

Bizler de Kurban Bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar. Kazasız ve güzel bir bayram geçirmenizi dileriz.

Çalışırken Diz Sağlının Önemi!
dizlik modelleri, iş güvenliği dizlik, dizlik fiyatları

Diz yaralanmaları çoğu insanın hayatında en az bir kez (muhtemelen birçok kez) yaşadığı bir durumdur. Özellikle çalışırken veya bir işle meşgulken yapılan diz çökme pozisyonunda yaklaşık vücut ağırlığının %89’u kadar dizlere bir yük uygulanır. Diz üzerinde aşırı kullanım dokuları tahriş edip ciddi hastalıklara sebebiyet verebilir.

Gün içinde vücudumuzun tüm yükünü dizler çeker. Dizlere binen yükün artması nedeniyle dizleri saran kıkırdaklarda aşınmalar oluşur. Bunu da kemiklerdeki şekil bozuklukları (osteoartrit), ağrı ve hareket kısıtlılığı takip eder.

  Diz sağlığını korumanız için dikkat etmeniz gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.
 • Kilonuza dikkat edin: Dizinize fazla yük bindirmeyin. Her fazla kilo dizlere yürürken 3 kilo koşarken 10 kilo fazla yük bindirir.
 • Diz kaslarını güçlendirin: Düzenli egzersizle diz kaslarını kuvvetlendirin.
 • Dizinize 90 dereceden fazla bükmemeye çalışın: Dizinizle ayağınızın aynı dizilimde olmasına dikkat edin. Otururken ve kalkarken kollardan destek alarak dizlerinizi fazla kırmamaya çalışın.
 • Doğru ayakkabı kullanımı: Ayakkabıların ayaklara vücudun yükünü anatomik olarak dağıtacak şekilde olması gereklidir.
 • Uzun süre yürüme ve ayakta durmaktan kaçının.
 • Diz çökme gerektiren koşullarında çalışma dizlikleri kullanın.

Her türlü diz çökme konumunda çalışma gerektiren işlerde temizlikçiler, inşaatçılar, tesisatçılar, bahçıvanlar, otomotiv tamircileri, benzin istasyonları, pompacılar, boyacılar, parkeciler vb. tarafından koruyucu dizlik kullanılması gerekir.

Dizlerinizi korumadan çalışma alanlarında %100 güvenlik sağlanamaz!

Diz yaralanmaları ağrılı ve hareket zorlaştırıcı olmaktadır. Çalışırken dizlerin korunmasının önemi de maalesef bilinmiyor. Diz koruyucuları hayatınızı kurtarmaz ancak sizi büyük yaralanmalardan ve hareket sınırlamalarından kurtaracaktır. İleri yaşlarda eklem ağrılarına maruz kalmanızı önleyecektir.

En çok karşılaşılan rahatsızlıklardan biri ise menüsküs yırtığıdır. Menüsküs; dizin her iki yanında bulunan kıkırdağı koruyan ve eklemi sağlamlaştıran C şeklinde olan yapılardır. Dizlik modelleri eklemde kıkırdağı ve kemiği basınca karşı korur ekleme binen yükü dağıtır ve kıkırdağın hasarlanmasını önler.

Dizlik modelleri, yerde diz üstü çalışmalarda rahat bir çalışma sağlar.

Koruyucu dizlikler, zeminle diz arasında geniş bir yüzey alanı oluşturarak, dizlere uyguladığımız bu ağırlığı dağıtıp, diz kapaklarına aktarılan gücü azaltır ve dizlerimizin çalışma şartlarından dolayı sağlığının korunmasında yardımcı olur. Özel tasarımı sayesinde tüm gün boyunca konforlu ve sağlıklı bir şekilde dizlerinizin üzerinde çalışmanızı sağlayarak işlerinizi hızlandırır.

Gelişen teknoloji ve iş güvenlik ürünlerinin çeşitliliği sayesinde diz yaralanmaları bir nebze olsun sorun olmaktan çıkarabilirsiniz. Yıpranan kıkırdak, kireçlenen diz eklemi ve diz yırtılmaları eski haline döndürülemez hale gelmeden önleminizi alın.

Önlem almak sizi yukarıdaki sorunlardan uzak tutacaktır. Şunu da belirtmek gerekir: Dizinizde herhangi bir problem hissediyorsanız mutlaka doktora başvurmalı daha sonrasında dizlik çeşitlerine göre uygun olanı kullanmayı tercih etmelisiniz. Çalışırken kullanabileceğiniz iş güvenliği dizlikleri ve dizlik fiyatları için tıklayınız.

Güneş Gözlüğünüze Servet Harcamayın!
iş gözlükleri, iş gözlüğü, 3m gözlük

Yaz aylarında dış ortamda çalışırken göz korumanıza özen gösteriyor musunuz?

Eğer gözlerinizi korumayı ihmal ediyorsanız bu haftaki bloğumuzu okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yaz aylarında artan toz, polen ve güneş ışınları gibi etkenler göz sağlığına zarar vermektedir. Güneşe maruz kalan gözlerde gözün kurumaması için artan göz kapağı kenarındaki yağlı salgı donduğunda arpacıklara neden oluyor. Arpacık gözde, batma, ağrı, kaşıntı ve sulanma yapan mikrop kökenli bir enfeksiyondur. Sıcağın artması gözyaşında azalmaya neden olarak gözlerin mikroplara ve alerjik etkenlere karşı savunmasını zayıflatıyor.

Ve en önemlisi, güneş ışınlarının dik geldiği 11.00-16.00 saatleri arasında göze temas eden UV ışınları gözlerin en büyük düşmanlarından biri. Erken yaşta katarakt gelişimine neden olan ışınlar, retinaya ulaştığında gözün arkasındaki hücrelere zarar veriyor. Göz hücrelerinin zarar görmesi 65 yaş ve üzeri kişilerde görülebilen sarı nokta hastalığının erken yaşlarda ortaya çıkmasına da sebep olabiliyor.

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre;

İnsanların %94 ‘ü UV maruziyetinin gözlere zarar verdiğini bilmiyor,

22 milyondan fazla 40 yaş ve üstü kişi katarakt problemi yaşıyor,

Cilt kanserlerinin %5-%10 civarı göz kapaklarında görülüyor.

UV hasarları kalıcıdır ve genellikle iyileştirilemez, gözlerimiz yılın 365 günü UV ışınlarına maruz kalmaktadır, gözlerimiz UV ışınlarına doğrudan maruz kalan tek iç dokudur. Tam güneşin altında değilken bile gözlerimiz %40 oranında UV ışınlarına maruz kalır.

Eğer gün boyu dış ortamda çalışan biriyseniz iş gözlüğünüzün güneşten koruma özelliği olmasına dikkat edin.

Uzun süreli kullanım için uygun, hafif tasarımlı, UV koruyucu güneş gözlükleri için kategorimizi ziyaret edin, en yeni gözlük modellerimizi inceleyin ve dilerseniz kolayca satın alın! Sadece çalışırken değil, yürüyüş, bisiklet, motosiket, dağcılık, kamp yapma gibi açık hava sporları yaparken rahatlıkla kullanacağınız ekonomik güneş gözlüklerini ismont.com.tr’den edinebilirsiniz.