300 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı!
Filtrele
Marka
Renk
Beden
Fiyat Aralığı
23 69

Kesilme Dirençli Kolluklar

Bazı teknik özellikleri ile ısıya dayanıklı ve kesilmeye dayanıklı imal edilmesi ile iş sağlığı güvenliği ve oluşabilecek iş tehlikelerine karşı koruma sağlamaktadır. İş görme esnasında hijyen ve konfor sağlar. Tek el içinde kullanılabildiği gibi çift kol içinde gerekli görüldüğü iş alanlarında kullanıma tercih edilebilmektedir. Terleme yapmaması, hava alan kumaş yapısı ve yumuşak dokusu ile hem işte oluşacak kazalara karşı koruyacak hem de sağlıklı, güvenilir bir iş görme olasılığı sağlayacaktır. Tehlikeli işlerde kesinlikle kullanılması gerekli olarak görülen, kullanılmadığında işyeri ceza uygulaması ile kullanıma teşvik edilmektedir.

  • Örgü tekniği ile farklı uzunluklarla da iş görme şekline göre de tek kol ya da çift kolda kullanılabilmektedir.

  • Örgü tekniğinden dolayı kolda terleme, mantar oluşumu yapmaz. Hava alma özelliği mevcuttur.

  • Başparmak için yuva ve ayarlanabilir cırt kullanılarak koldan çıkması engellenir.

  • Aynı şekilde kol kısmında ayarlanabilir cırt kullanılmıştır ve koldan çıkması engellenir.

  • HPPE dikişsiz yapısı ile yumuşak özelliği vardır ve bu yapısına karşın kesilmelere karşı dirençlidir. Kesilme dirençli kolluklar ile kesilme direnci göstermesi sebebi ile tehlikeli işlerde tercih edilmektedir.

Yumuşak, ayarlanabilir kumaşı ile kesilmelere karşı direnç gösterir, oluşabilecek iş tehlikelerine karşı koruma sağlar ve aynı zamanda kullanım kolaylığı ile kolay iş yapabilme becerisi sağlar. Isınmaya karşıda dayanıklı olması iş sektörlerindeki tercih yerlerinin artmasını sağlamaktadır.

Kesilme Dirençli Kolluklar Ve Çeşitleri

Kesilme dirençli kolluklar sert maddeleri ayırırken, parçalarken iş tehlikesi olarak oluşacak sert darbe ile kesiklere karşı koruma sağlar. Üretimi yapılan maddelerde, ısınmaya karşı kullanım amacına göre imal edilen boyuta kadar kolu korur ve yanma, kesilme iş tehlikesinin önüne geçer. Kauçuk hammaddelerin batması, kaşındırması, yakması ve ayrıca kesmesini önlemek amacı ile el, bilek ve dirseği kolaylıkla kullanılabilir hale getiren bir iş koruma giysisidir. Metal kesikleri, metalde kullanılacak zehirli, yağlı ayrı maddelerin ya da bileşenlerin eli, kolu kullanma aşamasında zarar vermesini önleyerek daha güvenilir iş görme unsuru taşır. Otomotiv sektörlerinde elin kol dirseğine kadar kullanması gerektireceği işlerde koruma ve cam içerikli, cam işleme işlerinde kesiklere karşı koruma sağlamak amacı ile kullanım sağlamaktadır.

Kesilme Dirençli Kolluklar Ve Kullanıldığı Alanlar

Tehlikeli iş sektörlerinde tehlikenin önüne geçmek, daha güvenilir iş görme, sağlıklı, uzun süreli bir iş yapabilme becerisi sunan kesilme dirençli kolluklar kullanımı tüm sektörler tercih etmektedir. Makine üretimi, otomotiv sektörü, kâğıt üretimi, beyaz eşya üretimi, kauçuk, cam işleme ve üretimlerinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda metal Presleme, metal parça ve bileşenlerinin montajında, kesik ortamlar için bakım onarım gerektirecek işlerde mutlaka kullanılmaktadır. Isıya direnç göstermesi gerekli, kesik oluşturabilecek iş tehlikesi taşıyan işlerde kullanılması kesinlik gerektiren tüm işlerde kullanımı tercih edilmektedir.


 

5 adet ürün bulunmuştur.

DESTEK HATTI

Size nasıl yardımcı olabiliriz

DESTEK HATTI İLETİŞİME GEÇ En Kısa Süre İçerisinde Geri Dönüş Yapılacaktır.
Whatsapp Destek Hattı
WhatsApp

İletişime geçmek için hemen tıklayınız

Tıklayınız
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.